EKOPark Liberec otevřel své brány veřejnosti

EKOPark Liberec

EKOPark Liberec otevřel své brány veřejnosti

První volnočasový EKOPark Liberec otevřel své brány veřejnosti minulou neděli v 15 hodin.

Tříhodinový bohatý program s názvem akce „Jak se dělá EKOPark“ představil návštěvníkům jak celý park, tak ukázky většiny volnočasových aktivit, které bude od června letošního roku EKOPark provozovat.

Vstupenkou na tuto akci byl vlastní obrázek na téma „Jak si představujete EKOPark“.

Všichni návštěvníci se mohli do celého programu aktivně zapojit. Na vyhlídkových plošinách se cvičila jóga a Thai či včetně čajového rituálu, v části venkovního workout – crossfit sportoviště probíhala ukázka létající jógy, pole dance a kruhového kondičního cvičení pod vedením profesionálního trenéra z Boot campu. Maminky s malými dětmi nejen v kočárcích se zapojily do cvičení s Baby fitness. Zájemci si mohli vyzkoušet i sebeobrannou techniku Krav maga a společně si zatančit pod vedením ILMA Agency s juniorskými mistry světa v latinskoamerických tancích.

Dalším doprovodným programem byly tematické ekodílníčky a vědecký workshop „Věda nás baví“.

V romantické lesní kavárně mohli lidé ochutnat výbornou kávu i domácí limonády.

V průběhu celé akce lidé ochutnávali vlastní domácí buchty a koláče a hlasovali v soutěži „O nejlepší nedělní buchtu“, do které se mohli všichni zúčastnění zapojit.

„Tato soutěž byla zároveň ochutnávkou našich chystaných akcí týkajících se stravování. Máme připraveny různorodé programy zaměřené na: zdravé stravování (Příroda v kuchyni, Festival zdravého jídla), podporu regionálních výrobců a pěstitelů (Regionální trhy), sdílení těch nejlepších zdravých receptů (Share-snack), sezónní aktivity (Sbíráme a konzervujeme léto/podzim), začínající restaurace s nápadem (pop-up restaurant v EKOParku), workshopy o možnostech pěstování na malém prostoru (Pěstovat se dá všude, Permaculture workshop) a k dispozici bude i náš jedinečný romantický Nature restaurant v korunách stromů,“ popisuje Event manažerka EKOParku Anežka Horynová.

EKOPark Liberec touto akcí opět zpřístupnil své prostory veřejnosti. Pro návštěvníky však bude v letošní sezoně otevřen pouze v rámci organizovaných akcí a workshopů.

„“V průběhu sezony připravujeme bohatý program volnočasových aktivit v dopoledních i odpoledních časech pro různé skupiny zájemců. Věříme, že si z nabídky vybere každý, kdo bude chtít EKOPark i opakovaně navštěvovat,“ upřesňuje projektová manažerka EKOParku, Michaela Pompová.

Více o projektu EKOPark Liberec:

Téměř v centru Liberce roste přírodní První volnočasový EKOPark o rozloze 10.000 m2 zaměřený na ekologii, sport a aktivní odpočinek.

EKOPark nabízí svým návštěvníkům široké spektrum aktivit: relaxační prvky určené pro pobyt v přírodě, piknikové paloučky, místa pro pozorování a naslouchání zvukům přírody, naučné přírodovědné stezky pro děti, obří pískoviště, interaktivní hmyzí hotely, kontaktní mini zoo, čapí hnízdo z větví, dětské bukové bludiště, přírodní stezku pro chůzi na boso, venkovní skandinávské wellness, interaktivní javorový altánek, venkovní prostor pro lukostřelbu, kuželky a mnoho dalšího. Pro sportovní účely a zdravý životní styl je v parku k dispozici crossfit -workoutové hřiště – venkovní posilovna pro procvičení celého těla.

EKOPark nabízí pod širým nebem možnost pořádání přednášek, workshopů, koncertů, divadelních představení, letních promítání, víkendových akcí, příměstských táborů, volnočasových aktivit, sportovních a vzdělávacích kurzů v přírodě.

EKOPark Liberec, z.s.

Venušina 897/5, 460 01 Liberec

www.ekoparkliberec.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient