RSS Věda

 • Středoškoláci si v září zkusí práci vědců v laserových centrech 10.8.2017
  Dvanáct nadaných středoškoláků se zájmem o fyziku si v září bude moci vyzkoušet práci vědců ve špičkových laserových centrech ELI Beamlines a HiLASE v Dolních Břežanech. Ve spolupráci s časopisem Vesmír pro ně centra zorganizují Talentovou akademii. Během tří dnů jim zpřístupní laboratoře, kam se běžně dostanou jen vybraní zaměstnanci Fyzikálního ústavu Akademie věd (AV).
 • Devět zásad, jejichž dodržováním se lze vyhnout demenci 9.8.2017
  Podle současných prognóz bude v roce 2050 ve světě trpět demencí 131 miliónů lidí. Už nyní se jejich počet odhaduje na 47 miliónů. Jednomu ze tří případů demence by ale bylo možné předejít, kdyby se lidé starali o zdraví svého mozku po celý život. Alespoň podle mezinárodní studie publikované v odborném magazínu Lancet.
 • Antibiotika ztrácejí účinnost, marocký vědec to řeší oleji z oregana, tymiánu a rozmarýnu 9.8.2017
  Maročan Adnán Rammal, který dostal letos v červnu cenu veřejnosti od Evropského patentového úřadu, doufá, že přispěje k boji proti rezistentním bakteriím a virům svými antibiotiky obohacenými o esenciální oleje. Napsala o tom agentura AFP.

RSS Harware

 • Tablety Microsoft Surface jsou příliš poruchové, tvrdí Consumer Reports 11.8.2017
  Vlivná spotřebitelská organizace Consumer Reports přestala doporučovat laptopy Microsoft Surface. Na základě průzkumu dospěla k závěru, že jsou mnohem poruchovější než laptopy a tablety jiných výrobců. Uvedla to agentura Reuters. Microsoft nicméně namítá, že jeho zpětná vazba od spotřebitelů se od závěrů průzkumu diametrálně liší.
 • Zástrčky nabíječek od Nvidie jsou vadné. Mohou způsobit úraz elektrickým proudem 9.8.2017
  Dvoukolíkové zástrčky do elektrické sítě, které společnost Nvidia dodávala v Evropě k televizním konzolím a tabletům Shield, mohou být vadné. Hrozí u nich úraz elektrickým proudem, uvedli zástupci tohoto počítačového gigantu. Výrobce je proto lidem bude měnit zadarmo.
 • Půjde to i bez iPhonů. Apple chystá nové chytré hodinky 6.8.2017
  Apple plánuje do konce letošního roku představit verzi svých chytrých hodinek, které se budou moci připojit přímo k mobilní síti. Chce tak snížit závislost svých hodinek na telefonu iPhone. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na informované zdroje.

RSS Technet

 • Rusko dalo oficiální název své neviditelné stíhačce. Bude to Su-57 11.8.2017
  Sedm let od prvního letu dostává ruská neviditelná stíhačka oficiální název. Bude se jmenovat Su-57.Další články k tématu:Proč u „neviditelného“ stíhače nevadí, že ho protivník vidíÍránská neviditelná stíhačka F-313 se jménem Dobyvatel je možná fraškaRuská neviditelná superstíhačka má nejistou budoucnostČínská „neviditelná“ stíhačka vstoupila do aktivní služby
 • Hip-hop slaví 44 let. Google má místo loga interaktivní gramofony 11.8.2017
  Vyberte si desky i tempo a zaskrečujte si ve webovém prohlížeči. Google připomíná výročí hip-hopu.Další články k tématu:Google připomíná nesmrtelného českého génia. Na YouTube nahrál 25 hodinGoogle ho platí za čmárání a pitvoření loga. Doodler si práci užíváGoogle oslavuje výročí pražského orloje. Vidí ho v Austrálii i Argentině
 • Počátky vesmírné špionáže: USA zachraňovali zajatci a váleční zločinci 10.8.2017
  (I. část) V srpnu 1960 se z kosmu na Zemi vrátilo první lidmi vyrobené těleso. Věděl o tom ovšem málokdo: šlo totiž o pouzdro s filmy z americké špionážní družce. Další články k tématu:CIA prozradila, jak fotila Sověty z vesmíru a chytala kilometry filmuZáhadné obrazce v poušti mají jednoduché, dlouho utajované vysvětleníVymyslel, odkud bezpečně šmírovat […]


RSS Akademie věd

RSS Error: A feed could not be found at http://old.avcr.cz/sys/news-rss.xml. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.
Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient