Nizozemsko a Dánsko spojeno

Prysmian: podmořské spojení mezi Nizozemskem a Dánskem

Společnost Prysmian získala zakázku v hodnotě kolem 250 miliónů eur na dodávku podmořského kabelového spojení mezi Nizozemskem a Dánskem

Skupina hodlá investovat do zvýšení kapacity podmořského kabelu a chce koupit nové plavidlo pro rozšíření možností instalace

Společnost Prysmian Group, světová jednička v oblasti energetických a telekomunikačních kabelových systémů, získala novou zakázku v hodnotě kolem 250 miliónů eur na dodávku propojovacího podmořského stejnosměrného vysokonapěťového (HVDC – High Voltage Direct Current) vedení, které má propojit Dánsko a Nizozemsko. Zakázku firma získala od společností TenneT TSO B.V. a Energinet.dk SOV, provozovatelů nizozemské a dánské přenosové energetické sítě.

Propojovací systém COBRAcable umožní vytvoření trvale udržitelného mezinárodního energetického systému, což je jedním z hlavních cílů Evropské unie, která projekt podporuje prostřednictvím programu EEPR (Evropského energetického programu obnovy, European Energy Programme for Recovery). Propojení bude vybudováno s využitím technologie HVDC, která zajišťuje minimální přenosové ztráty při přenosu na dlouhé vzdálenosti.

„Tato důležitá zakázka opět potvrzuje významnou roli, kterou naše firma hraje v oblasti podmořských kabelů a současně představuje uznání našich kvalit v oblasti výstavby chytřejších a ekologicky šetrnějších přenosových sítí“, řekl Massimo Battaini, viceprezident firmy Prysmian Group pro energetické projekty. Je pro nás velkou ctí a jsme hrdi na to, že jsme spolu s firmou Siemens byli vybráni našimi renomovanými a dlouholetými zákazníky k realizaci tohoto projektu.“

Předmětem zakázky, kterou společnost Prysmian získala, je realizace a instalace dvoupólového systému HVDC se stejnosměrným napětím ±320 kV a výkonem zhruba 700 MW formou dodávky na klíč. Podmořská síť bude mít délku kolem 325 kilometrů a její součástí budou dvě pobřežní připojovací místa, kde dojde k přepojení na výměníkové stanice, které dodává společnost Siemens, na základě samostatné smlouvy.

Všechny kabely budou vyráběny v závodech Arco Felice (u Neapole v Itálii) a Pikkala (nedaleko finského hlavního města Helsinky), které jsou hlavními výrobními centry skupiny pro podmořské kabely. Prysmian v současné době investuje do svého závodu Pikkala a hodlá investovat dalších zhruba 10 miliónů Euro do modernizace svých stávajících výrobních linek s cílem podstatně zvýšit své výrobní kapacity v oblasti extrudovaných podmořských kabelů typu HV. Při kladení kabelů, které si skupina zajistí vlastními silami prostřednictvím svých vlastních lodí Cable Enterprise a Giulio Verne bude využito také nově zakoupené plavidlo. Dodávka kabelových systémů je naplánována na 3. čtvrtletí roku 2018.

O společnosti Prysmian Group

Skupina Prysmian Group je světovou jedničkou v oblasti energetických a telekomunikačních kabelových systémů. Firma má více než 130 let zkušeností, 19 tisíc zaměstnanců v 50 zemích a 89 závodů. V roce 2014 dosáhla tržeb téměř 7 miliard Euro, patří mezi přední dodavatele pro technologicky náročné trhy a nabízí nejširší sortiment produktů, služeb, technologií a know-how. Firma podniká v oblasti podzemních a podmořských kabelů a systémů pro přenos a distribuci elektrické energie a zabývá se také dodávkami speciálních kabelů pro řadu různých průmyslových oborů a kabelů pro střední a nízká napětí pro stavební průmysl a inženýrské sítě. V oblasti telekomunikačního průmyslu skupina vyrábí kabely a příslušenství pro přenosy hlasu, videa a dat a nabízí širokou paletu produktů v oblasti optických i měděných kabelů a připojovacích systémů. Firma Prysmian je veřejně obchodovatelnou společností kotovanou na italské burze pod symbolem FTSE MIB.

Vztahy s médii

Lorenzo Caruso

+39-02-6449-1

lorenzo.caruso@prysmiangroup.com

Vztahy s investory

Cristina Bifulco

+39-02-6449-1

mariacristina.bifulco@prysmiangroup.com

Zdroj: Prysmian

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient