Společnost Blackboard Inc. jmenovala Williama L. Ballhause předsedou představenstva, prezidentem a generálním ředitelem společnosti

Nový prezident vyniká orientací na zákazníky a inovativním přístupem ke globálnímu podnikání

Ředitel Brian Napack byl jmenován viceprezidentem společnosti

Blackboard Inc., světová jednička v oblasti vzdělávacích technologií, dnes oznámila, že William “Bill” L. Ballhaus, PhD byl jmenován předsedou představenstva, prezidentem a generálním ředitelem společnosti. Ve funkci nahradí Jaye Bhatta, který firmu Blackboard vedl od roku 2012. Pan Bhatt bude zastávat funkci zvláštního poradce předsedy představenstva a pomůže zajistit hladké předání funkce.

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Kompletní verzi této tiskové zprávy si můžete přečíst na následující webové stránce:http://www.businesswire.com/news/home/20160104005988/en/

Dr. Ballhaus přichází do společnosti Blackboard z firmy SRA International, kde ve funkci generálního ředitele společnosti zavedl kulturu inovací a předvídání potřeb zákazníků a rozšířil aktivity společnosti do oblastí bezpečnosti sítí, mobilizace, vývoje spolehlivých a škálovatelných systémů, technologií ERP a datové analytiky. Předtím zastával funkci prezidenta a generálního ředitele společnosti DynCorp International, nadnárodního poskytovatele služeb státním orgánům. Dr. Ballhaus dále zastával vyšší manažerské pozice ve firmách BAE Systems, Boeing a Hughes kde řídil divize státních a komerčních technologií, zejména se zaměřením na software a výpočetní techniku.

“Těším se na práci ve firmě Blackboard a na další pokračování jejího úsilí pomáhat miliónům lidí z celého světa nalézat nové způsoby výuky a zlepšovat a zkvalitňovat výsledky vzdělávání. Naše společnost mění způsob jakým lidé přemýšlí o technologiích a nabízí výukové a vzdělávací nástroje nové generace,” řekl Dr. Ballhaus. “Celý tým společnosti Blackboard má rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti technologií a průmyslu a rozumí do nejmenších podrobností důmyslným systémům, které slouží studentům po celém světě. Těším se, že budu moci stavět na silných základech firmy Blackboard a na další spolupráci se studenty a učiteli, kteří se na nás mohou spolehnout v oblasti nabídky a vytváření dalších nových inovativních výukových metod.”

“Jsem velkým fanouškem firmy Blackboard a sdílím jejich poslání a vizi. Jsem velmi hrdý na tým společnosti Blackboard a na to co za poslední tři roky dokázal. Nicméně je i nadále nutné, aby firma pokračovala ve svém dalším rozvoji stejným tempem i v nadcházejících letech tak, abychom dokázali naplno využít náš potenciál,“ dodal pan Bhatt. “V tomto kontextu a také vzhledem k tomu, že moje neustálé dojíždění z Bostonu a Washingtonu DC bylo pro mohou rodinu velmi náročné, dohodli jsme se s představenstvem společnosti, že nastal čas na změnu a že Bill je tím správným vůdcem, který firmu Blackboard provede další fází růstu. Těším se na spolupráci s Billem v roli zvláštního poradce a zavazuji se zajistit hladké předání pravomocí.“

“S pokrokem, kterého firma Blackboard v posledních třech letech dosáhla jsme spokojeni. Pod strategickým a operativním vedením Jaye Bhatta, jsme určili nové směřování firmy Blackboard a zavedli novou strategii, která je založena na prohlubování vztahů se zákazníky, investování do vývoje nových produktů, akvizicích nových projektů a technologií, silném růstu v mezinárodním měřítku a náboru talentovaného týmu pracovníků se zkušenostmi v oblasti software, technologií a vzdělávání,“ řekl Peter Wilde, ředitel společnosti Blackboard a generální ředitel firmy Providence Equity Partners, majoritního vlastníka společnosti Blackboard, která také bývala majoritním akcionářem ve společnosti SRA International. “Vzhledem k tomu, že Blackboard nyní vstupuje do další fáze růstu a Jay a představenstvo se dohodli, že nyní je vhodná doba na změnu ve vedení společnosti a na předání žezla Billovi, jehož manažerské schopnosti a důraz na technologické inovace, které zlepšují úspěšnost studentů, pomohou firmě navázat na stávající růst. S radostí vítáme Billa v týmu společnosti Blackboard a těšíme se na jeho úspěchy.”

Jmenování dalšího nového člena představenstva

Firma dále oznámila, že Brian Napack, který od roku 2012 byl ředitelem společnosti 2012 a také hlavním poradcem ve společnosti Providence, byl jmenován do funkce místopředsedy představenstva. Brian má bohaté zkušenosti s řízením firem v oblasti vzdělávání, technologie a vydavatelství a také v používání technologií, které zlepšují výsledky základního i vysokoškolského vzdělávání.

“Jsem nadšený, že Brian bude zastávat funkci mého poradce, což je pro mě velmi důležité,” řekl Bill. “Bude pro společnost Blackboard cenným pracovníkem a budeme moci využít jeho obrovských zkušeností ze vzdělávacího průmyslu.”

Další životopisné informace o Dr. Ballhausovi

Dr. Ballhaus je držitelem bakalářského titulu v oborou strojírenství na Kalifornské univerzitě v Davisu a magisterského titulu a doktorátu v oboru letectví a kosmonautiky na Stanfordské univerzitě. Získal také magisterský titul v řízení obchodních společností (MBA) na vysoké škole Anderson Graduate School of Management při univerzitě UCLA. V současné je členem školní rady vysoké školy UCLA Anderson School a zastává také funkci emeritního ředitele nadace United States Geospatial Intelligence Foundation (Vesmírná nadace USA). Navíc je členem Amerického institutu pro letectví a kosmonautiku (American Institute of Aeronautics and Astronautics).

O Brianu Napackovi

Brian Napack je hlavním poradcem firmy Providence Equity Partners. V současné době je také členem správních rad různých společností, včetně firem Blackboard, Ascend Learning a Burning Glass. Před příchodem do firmy Providence v roce 2012 zastával pan Napack funkci prezidenta společnosti Macmillan, globální vydavatelské společnosti, do jejíhož portfolia patří slavné značky, jako například St. Martin’s Press; Farrar Strauss & Giroux; Henry Holt; Bedford, Freeman & Worth a Scientific American. Zastával také vyšší manažerské funkce ve vzdělávacích, vydavatelských a mediálních společnostech, jako například The Walt Disney Company, ThinkBox a Simon & Schuster a byl také partnerem v přední manažerské poradenské firmě L.E.K. Consulting. Pan Napack také zasedá v představenstvu organizace Zero to Three, která se zabývá zlepšováním životů dětí a batolat.

O společnosti Blackboard Inc.

Blackboard je přední světová technologická firma v oblasti vzdělávání. Snažíme se bourat zavedené způsoby myšlení a vytvářet nové způsoby učení tak, aby se vzdělání stalo dostupnější, zábavnější a aby odpovídalo požadavkům dnešních studentů a vzdělávacích organizací. Ve spolupráci s našimi zákazníky a partnery ve oblasti vyššího i základního vzdělání a též ve spolupráci s firmami a státními organizacemi z celého světa je naším posláním pomoci každému studentovi naplno využít svůj potenciál a podporovat celoživotní vzdělávání. Pro další informace o společnosti Blackboard nás sledujte na Twitteru – @Blackboard.

Pro další informace o společnosti Blackboard navštivte webovou stránkuwww.blackboard.com nebo nás sledujte na Twitteru – @Blackboard.

Přečtěte si původní zdrojovou verzi této tiskové zprávy na webových stránkách businesswire.com: http://www.businesswire.com/news/home/20160104005988/en/

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient