ADLER podniká zodpovědně, zásadově a prospěšně

ADLER podniká zodpovědně, zásadově a prospěšně

Nedílnou součástí firemních hodnot společnosti ADLER Czech a. s. je odpovědná role vůči životnímu prostředí, zaměstnancům i veřejnosti. ADLER pomáhá vybraným prospěšným projektům, podporuje třídění a recyklaci obalových odpadů a dodržuje udržitelné metody. Zavázal se několika celosvětově uznávanými certifikacemi a stejně pečlivě si vybírá i své dodavatele. Ti musí doložit příslušné listiny dokazující postupy, které respektují pracovně právní i etické zásady a neohrožují životní prostředí.

ADLER Czech a.s. se řadí mezi nejúspěšnější, ryze české firmy
ADLER Czech a.s. se řadí mezi nejúspěšnější, ryze české firmy

Společnost ADLER Czech a.s. se řadí mezi nejúspěšnější, ryze české firmy. Již od založení firmy před 15 lety jejímu vedení velmi záleží na odpovědném chování. A to jak vůči zaměstnancům, tak vůči celému okolí. ADLER dbá na to, aby byl celý proces jeho aktivit maximálně šetrný k životnímu prostředí a zajišťoval dobré podmínky pracovníků v celém řetězci.

Úspěšnost a růst firmy doprovází mnoho „zelených“ opatření, které mají za cíl minimalizovat negativní dopad na okolní prostředí. Nový sklad v Ostravě nahradil starou, nevzhlednou zástavbu. Je vybaven technologií zajišťující zcela bezodpadovou separátní recyklaci. Nadstandardní zateplení napomáhá k velké úspornosti budovy. ADLER nyní zprovoznil také nové sídlo firmy v Ústí nad Labem, které lze považovat za jedno z nejmodernějších a nejšetrnějších. Navíc plánuje zabezpečení napájení budovy pomocí fotovoltaických článků. U kanceláří jsou také dvě dobíjecí stanice pro elektromobily.

ADLER si při výrobě i distribuci dává záležet na udržitelných postupech, ochraně životního prostředí a nikdy nespolupracuje s dodavateli, u kterých by měl jakékoliv podezření na neetické a škodlivé jednání v rámci jejich fungování. Je držitelem mnoha certifikátů a podporovatelem organizací, které se angažují v oblastech dohledu nad férovým jednáním a usilují o dodržování postupů udržitelného rozvoje. Zodpovědnost ADLERU se projevuje opravdu ve všech směrech. Od charitativní pomoci až po včasné proplacení faktur, řádně odvedené daně a transparentní účetnictví. Je členem sdružení Podnikáme bez korupce.

„Na dodržování mnoha zásad v našem výrobním procesu i na další prospěšné aktivity společnosti vynakládáme mnoho investic i času. Záleží nám na tom, abychom platili za dobrého zaměstnavatele, ochránce životního prostředí i podporovatele charitativních projektů v regionu. Jsme vděčni za úspěch naší firmy, ke kterému by jistě bez dodržování morálních a právních pravidel nedošlo. Cítíme to nejen obchodně, ale také osobně jako svou povinnost,“ říká František Grunt, marketingový ředitel společnosti.

Výběr certifikací a projektů, ke kterým se ADLER hrdě registroval nebo které podporuje a zavázal se tak k jejich dodržování:

FAIR TRADE

Je organizované hnutí, které usiluje o pomoc producentům v zemích třetího světa. Prosazuje platbu „spravedlivých cen“ za bavlnu, stejně jako dodržování sociálních a environmentálních standardů při produkci. Zaměřuje se zejména na export z rozvojových do rozvinutých zemí světa.

priloha

OEKO TEX Standard 100

Je certifikát textilních produktů vyrobených výhradně ze zdravotně nezávadných materiálů. Výrobky jsou testovány nezávislým Evropským výzkumným institutem podle přísných standardizovaných kritérií. Ta limitují užívání nebezpečných chemikálií při jejich výrobě.

priloha

Recyklace obalů s EKO-KOM a.s.

Adler se účastní systému třídění a recyklace obalových materiálů neziskovou organizací EKO-KOM a.s. s jejíž pomocí odebírá zpětně použité obaly a znovu je využívá.

priloha

Podnikáme bez korupce

Poslání občanského sdružení Podnikáme bez korupce je zcela v souladu s hodnotami společnost ADLER Czech, a.s.

Zavazujeme se, že budeme prosazovat, aby žádný zaměstnanec:

– nebyl korumpován, nepřijímal úplatky a nevyvolával situace, které by k nabízení úplatku vybízely

– nekorumpoval

– pokud je mu nabídnut úplatek, nebo je naopak o úplatek požádán, takové jednání jednoznačně odmítl.

priloha

Charitativní podpora

ADLER pravidelně přispívá na charitativní projekty. Podporuje převážně veřejně prospěšné projekty v regionech, ve kterých působí a jedince nebo organizace pomáhající lidem, kteří se ne vlastní vinou dostali do tíživé situace. Podporuje Amnesty International, ADRA běh pro Bangladéš, organizaci Dejme dětem šanci, nadační fond KlaPeto a desítky dalších projektů. Například pro ústeckou onkologii uspořádal akci pod názvem „Každé tričko pomáhá“.

Společnost ADLER Czech, a. s., je lídrem na trhu značkového reklamního textilu v České republice, kde poskytuje unikátní know-how více než 15 let. V současné době působí v 16 evropských zemích. Moderní, plně automatizovaný sklad v Ostravě má denně k dispozici až 14,000.000 kusů reklamního textilu. Dodávky na klíčové trhy – Česká republika, Slovensko, Polsko, Maďarsko a Rumunsko jsou realizovány do 24 hodin, do zbytku Evropy do 48 hodin Všechny produkty značky ADLER podléhají přísným kontrolním testům a nesou pečeť kvality Oeko-Tex Standard 100.

Více na www.adler.info.

Video z otevření logistického centra: https://www.youtube.com/watch?v=CdzmDkvMDjs

Video jaro/léto 2016: https://www.youtube.com/watch?v=KW9skEUUSX8

Kontakt pro média

Milan Stoppa

Senior Communication Consultant, PLEON Impact

gsm.: +420 602 575 844

e-mail: milan.stoppa@pleon-impact.cz

web: www.pleon-impact.cz

ADLER Czech

František Grunt

Marketingový ředitel , ADLER Czech, a.s.

gsm.: +420 702 153 752

e-mail: frantisek.grunt@adler.info

web: www.adler.info

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient