RSS Zahraničí

RSS Zahraničí

RSS Zahraniční obchod
RSS Ministerstvo zahraničí

 • Prohlášení ministerstva k všeobecným volbám v Keni 11.8.2017
  Ministerstvo zahraničních věcí České republiky blahopřeje Keni k uskutečnění všeobecných voleb ze dne 8. srpna.

 • Náměstkyně Červenková přivítala účastníky mezinárodní konference o významu výuky češtiny v zahraničí 4.8.2017
  Náměstkyně ministra zahraničních věcí Ivana Červenková přivítala 4. srpna 2017 v Toskánském paláci účastníky IX. mezinárodní konference Českých škol bez hranic a spolupracujících institucí z celého světa. Konference se koná pod záštitou ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka a ministra školství mládeže a tělovýchovy Stanislava Štecha. Tématy letošní konference jsou „České školy v zahraničí jako komunikační […]

 • Rozsudek v trestním řízení proti dvěma zadrženým Čechům v Turecku 2.8.2017
  Turecký soud v Širnaku dnes vynesl rozsudek v trestním řízení proti dvěma českým občanům, kteří byli po zadržení na hraničním přechodu Habur obviněni z členství v organizaci YPG, která je v Turecku pokládána za teroristickou. Dnešní rozsudek soudu uložil oběma Čechům nepodmíněné tresty odnětí svobody v délce 6 let a 3 měsíců.

 • Prohlášení MZV k situaci ve Venezuele 1.8.2017
  Ministerstvo zahraničních věcí České republiky je vážně znepokojeno současnou situací ve Venezuele, kde v uplynulých měsících během protestů opozičních sil zahynulo více než 100 osob. Rodinám těchto osob vyjadřujeme upřímnou soustrast a věříme, že probíhající protesty nebudou nadále potlačovány neadekvátními prostředky.

 • Prohlášení MZV k testu balistické rakety 29.7.2017
  Páteční test balistické rakety provedený Korejskou lidově demokratickou republikou (KLDR), který byl pravděpodobně testem mezikontinentálním, představuje opakované porušení několika rezolucí Rady bezpečnosti OSN a vážně ohrožuje bezpečnost ve světě.

 • Ministr Zaorálek dnes předal egyptskému ambasadorovi druhou nótu 28.7.2017
  Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek si dnes v poledne předvolal egyptského velvyslance v Praze Abderahmana Salaheldina Abderahmana. V rámci schůzky předal šéf české diplomacie egyptské straně druhou nótu, v níž apeluje na egyptskou vládu, aby odškodnila rodinu Češky, zemřelé v důsledku útoku ze 14. července 2017. V nótě zároveň žádá o poskytnutí protokolu z pitvy, […]

 • Česká republika po 20 letech v čele jednoho ze tří nejdůležitějších orgánů OSN 28.7.2017
  Česká republika bude prostřednictvím své velvyslankyně u OSN v období od července 2017 do července 2018 předsedat Hospodářské a sociální radě OSN (ECOSOC). Dne 27. července 2017 o tom v New Yorku rozhodli členové ECOSOC. Jde o úspěch české diplomacie, Česko se tím po dvaceti letech vrací do vedení jednoho ze tří nejdůležitějších orgánů Organizace […]

 • Češka napadená útočníkem v Egyptě zemřela 27.7.2017
  V noci na dnešek egyptští lékaři konstatovali, že česká pacientka, která byla 14. července mezi napadenými útočníkem v egyptské Hurghadě, zemřela.

 • Náměstek Tlapa uskutečnil pracovní cestu do Etiopie 27.7.2017
  Náměstek ministra zahraničí Martin Tlapa společně s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou a podnikatelskou delegací ve dnech 24. a 25. července 2017 navštívil Etiopii. Etiopie patří mezi nejdůležitější partnery ČR v subsaharské Africe a představuje jednu z prioritních zemí zahraniční rozvojové spolupráce ČR.

 • Češka napadená teroristou v Egyptě je ve stavu klinické smrti 26.7.2017
  Egyptské lékařské konzilium dnes po provedených vyšetřeních muselo konstatovat, že stav Češky, která se stala 14. července obětí teroristy v egyptské Hurghadě, je nezvratný. Podle výsledků CT vyšetření, které proběhlo dnes dopoledne, egyptští lékaři konstatovali, že mozek pobodané pacientky prakticky není zásobován krví.

 • Ministerstvo zdravotnictví ČR: Češka napadená teroristou v Egyptě je v kritickém stavu 25.7.2017
  Češka zraněná v Egyptě je v kritickém stavu a není aktuálně schopna převozu do ČR.

 • Záznam tiskové konference ministra Lubomíra Zaorálka a ministra pro odchod Velké Británie z EU Davidem Davisem 25.7.2017

 • Ministr Zaorálek jednal s ministrem pro odchod Velké Británie z EU Davisem 25.7.2017
  Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek přivítal v úterý 25. července 2017 v Černínském paláci ministra pro odchod Velké Británie z EU Davida Davise, se kterým hovořil o aktuálních postojích obou zemí k tématům spojeným s odchodem Velké Británie z EU.

 • Stanovisko MZV ČR k článku publikovanému na serveru Expres.cz 25.7.2017
  MZV ČR vyvrací spekulace, které se objevily v rozhovoru redaktora Ladislava Hrejzka s údajnou zdravotní sestrou v nemocnici v Káhiře. Článek vyšel 24. července 2017 na českém serveru Expres.cz. Údajná pečovatelka podle informací MZV ČR a nemocnice v Káhiře vůbec neexistuje. Veškeré informace publikované v tomto „rozhovoru“ jsou tedy nepravdivé.

 • Stanovisko MZV ke stavu zraněné české občanky po útoku v egyptské Hurghadě 24.7.2017
  Přestože ještě dnes ráno byla česká žena zraněná předminulý týden útočníkem v egyptské Hurghadě v dobrém stavu a diskutovalo se o jejím převozu do České republiky, v dopoledních hodinách se bohužel její zdravotní stav prudce zhoršil. Prozatím tak zůstává hospitalizována v nemocnici v Káhiře.
Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient