Češi si podlahové vytápění pořizují stále častěji

Češi si podlahové vytápění pořizují stále častěji

Podlahové vytápění bylo dlouhou dobu považováno za nadstandard pro majetnější vrstvy. Poslední průzkumy však jasně ukazují, že si systém pořizuje stále více Čechů. S výběrem vhodné podlahové krytiny se obracíme napodlahářství a spoléháme se na rady kvalifikovaných řemeslníků. Obecně nejvíce doporučují keramickou dlažbu a přírodní či umělý kámen. Do ideálu pak mají daleko koberce.

Které podlahové krytiny preferujeme?

Ideální podlaha pro podlahové vytápění je keramická dlažba, která kvůli podlahovému vytápění v domácnostech objevuje častěji než kdysi. Díky podlahovému vytápění povrch velmi rychle schne, což je k nezaplacení během zimy a za mokrého počasí.

Na druhou stranu Češi dlažbu odmítají v obývacím pokoji (např. oproti jiným národům, kterým dlažba v obýváku nevadí.). Někteří lidé tuto podlahovou krytinu zcela odmítají kvůli chladnějšímu povrchu.

A jak jsou na tom plovoucí podlahy? Dřevo i laminát má lepší tepelnou vodivost v momentě, kdy je k podlaze upevněno. Proto se „plovoučky“ používají méně. Někteří výrobci zareagovali vývojem speciálních krytin pro milovníky plovoucí podlahy. Díky speciální úpravě jsou vhodné i pro podlahové vytápění.

Co se týče populárního linolea, marmolea, PVC a vinylu, všechny tyto materiálymají dobrou tepelnou vodivost, takže se pro podlahové vytápění hodí. Opět je ale efektivnější nalepení krytiny k podkladu.

Kutilskou duši nezapřeme, vytápění si většinou montujeme sami

Překvapivé je, že více než polovina Čechů provádí montáž systému podlahového vytápění svépomocí. To se týká především těch, kteří si nakonec vybrali teplovodní vytápění. Majitelé elektrického podlahového vytápění příliš neriskují a nechávají instalaci na odbornících. Nepodceňují ani elektro revize, která je pro uvedení systému do provozu nezbytná.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient