Gordon Brothers Group získává společnost Blast-Off Brands

Gordon Brothers Group získává společnost Blast-Off Brands, na pozici prezidenta Brands Division byl jmenován její zakladatel Ramez Toubassy

Gordon Brothers Group, světová poradenská, restrukturalizační a investiční společnost, která se specializuje na sektor průmyslu, spotřebitelského zboží a maloobchodu, dnes oznámila, že získala Blast-Off Brands, licenční a brandingovou společnost se sídlem v Los Angeles. Ramez Toubassy, spoluzakladatel společnosti Blast-Off Brands, bude ve společnosti Gordon Brothers působit na pozici prezidenta oddělení značek (Brands Division) a zbylá část vedení společnosti Blast-Off Brands převezme hlavní výkonné funkce v kreativních a licenčních odděleních tohoto podniku. Tato transakce strategicky posílí oddělení značek této společnosti a bude základem pro její budoucí platformu investic do budování značky.

Zleva: Jaime Lewisohn Mann, manažer udělování licencí, Brand Division, Gordon Brothers Group; Ramez Toubassy, prezident, Brand Division, Gordon Brothers Group; Ann Gordon, kreativní ředitelka, Brand Division, Gordon Brothers Group (PRNewsFoto/Gordon Brothers Group)
Zleva: Jaime Lewisohn Mann, manažer udělování licencí, Brand Division, Gordon Brothers Group; Ramez Toubassy, prezident, Brand Division, Gordon Brothers Group; Ann Gordon, kreativní ředitelka, Brand Division, Gordon Brothers Group (PRNewsFoto/Gordon Brothers Group)

„Zatímco společnost Gordon Brothers je na trhu značek velmi aktivní již celá léta, v nabytí společnosti Blast-Off Brands jsme viděli jedinečnou příležitost nabídnout ještě silnější interní schopnosti budování značek a schopnosti udělování licencí,“ uvedl Kenneth Frieze, generální ředitel společnosti Gordon Brothers Group. „Touto akvizicí získáme nejrobustnější a kompletní zprostředkovatelskou platformu pro branding na trhu s jedinečnou flexibilitou samostatné práce nebo s našimi strategickými partnery,“dodal.

Od svého založení v roce 2014 si tým společnosti Blast-Off Brands vybudoval pověst dodavatele unikátního spojení umění a vědy pro licenční klienty jako např. lifestylové značky Life is Good. Před svým působením v Blast-Off Brands propagoval stejný tým praktický a integrovaný přístup k brandingu a udělování licencí u řady známých značek po více než desetiletí v přední licenční agentuře Brand Sense Partners.

Schopnosti a dovednosti tohoto týmu v oblasti brandingu a udělování licencí poslouží k doplnění současných možností společnosti Gordon Brothers Group. Po více než století jsme přední společností v oblasti správy majetku, obnovy a oceňování a stále jsme věrni stejným principům duševního vlastnictví. Skupina Gordon Brothers Group využívá své bohaté znalosti spotřebitelského trhu, zajišťování zdrojů, marketingu a maloobchodu pro maximalizaci hodnoty značky. K posledním významným akvizicím značek patří Polaroid, Coby Electronics, Linens ‚N Things, Bombay & Company a The Sharper Image.

„Z připojení k rodině Gordon Brothers máme obrovskou radost,“ řekl Ramez Toubassy, prezident oddělení značek společnosti Gordon Brothers Group. „Situace na trhu spotřebitelských značek se rapidně mění a rozsah a hloubka provozních schopností získaných díky této akvizici bude klíčovým a odlišujícím rysem pro úspěšný nákup, rozvoj a provoz značek i do budoucna. Spojením našich sil budeme schopni úspěšně investovat do různých spotřebitelských značek, propůjčovat je a poskytovat poradenství na celosvětové úrovni se zvláštním přizpůsobováním našich postupů v každé specifické situaci.“

Nový tým bude spravovat portfolio stávajících spotřebitelských značek společnosti Gordon Brothers Group, včetně spolupráce s vedením společnosti Polaroid na budování její značky a vyhledávání dalších investic do značek, které by tento obchod doplňovaly. Toubassy spolu s týmem společnosti Brands bude také podporovat oceňování v rámci Gordon Brothers s perspektivou trhu a znalostmi v oblasti udělování licencí a také spolupracovat se společností Gordon Brothers Finance Company, která je zprostředkovatelským partnerem financování úvěrů, kdy může poskytnout své znalosti v oblasti úpisů při půjčování práv duševního vlastnictví. Rafa Klotz, zakládající člen oddělení značek společnosti Gordon Brothers, byl povýšen, aby posílil mezinárodní růst společnosti, a nadále bude sloužit oddělení značek svou radou a podporou.

O společnosti Gordon Brothers Group

Společnost Gordon Brothers Group (www.gordonbrothers.com) byla založena v roce 1903 a je světovou poradenskou, restrukturalizační a investiční společností, která se specializuje na sektory spotřebitelského zboží, maloobchodu, průmyslu a nemovitostí. Gordon Brothers Group maximalizuje hodnotu jak zdravých, tak problémových podniků pomocí prodeje a nákupu aktiv všech kategorií, snížení pronájmů, ocenění majetku a provozní činnosti podniků během delší doby. Skupina Gordon Brothers Group ročně provádí transakce a odborné posudky podniků v celkové hodnotě 70 miliard USD. Od listopadu 2014 poskytuje společnost Gordon Brothers Finance Company financování dluhů (www.gbfinco.com).

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient