Granitol vytvoří nová pracovní místa díky investicím

Granitol vytvoří nová pracovní místa díky investicím

Akciová společnost GRANITOL, největší výrobce polyetylenových fólií a vázacích polypropylenových pásek v České republice, staví nové výrobní prostory, rozšiřuje výrobní technologii a zřizuje nová pracovní místa.

V Moravském Berouně, sídle GRANITOLu, nyní probíhají stavební práce spojené s výstavbou nové výrobní haly o rozloze 3000 m2 pro umístění až sedmi výrobních linek. Investice za více než 140 milionů korun zahrnují kromě výstavby nové výrobní haly, která bude splňovat náročné požadavky na výrobu fólií pro potraviny, také pořízení nových linek na výrobu vícevrstvých fólií a linek na další zušlechťování fólií. GRANITOL tak nejen posílí své stávající výrobní kapacity, ale bude také moci nabídnout nové inovované výrobky.

Realizované investice jsou součástí dlouhodobého investičního strategického plánu. Od roku 2006 bylo proinvestováno téměř 400 milionů korun. Investiční strategie GRANITOLu je odrazem ekonomického zdraví a stability firmy. Cílem podniku je dlouhodobě udržet prvenství na českém trhu a dále posilovat pozice na trzích zahraničních.

V souvislosti s rozšířením výrobních kapacit vzniknou i nová pracovní místa. Společnost GRANITOL bude proto v letošním roce nabírat zaměstnance k obsluze nových výrobních linek. Jedná se o pracovní příležitost především pro muže se středním vzděláním nebo vyučené. Odborné znalosti přímo v oboru plastikářství nejsou podmínkou, neboť společnost GRANITOL je připravena nové zaměstnance plně připravit v rámci zaškolovacího procesu. Svým zaměstnancům společnost nabízí dovolenou navíc, příspěvek na stravování, příspěvek na penzijní či životní pojištění a příspěvek na sport a zdraví. Zaměstnancům ze širšího okolí je schopna zajistit ubytování nebo pomoci s bytovou situací.

GRANITOL akciová společnost je největším výrobcem vyfukovaných polyetylenových (PE) fólií a vázacích polypropylenových (PP) pásek v České republice s tradicí více než 120 let. Obchodní aktivity společnosti však území České republiky zdaleka přesahují. Významná část produkce je exportována do 27 evropských zemí. Mezi naše dlouholeté zákazníky patří řada významných národních a nadnárodních firem. Jsme významným zaměstnavatelem v Olomouckém kraji s 330 zaměstnanci a obratem 1,26 mld korun. Vlastníme certifikát Managementu hygieny pro výrobu fólií pro potraviny a certifikát kvality ISO 9001. Jsme čtyřnásobným držitelem prestižního ocenění Obal roku, který uděluje Obalový institut SYBA.

Produktové portfolio zahrnuje fólie pro skupinové balení, fólie pro výrobu varných sáčků a osobní hygieny, zemědělské fólie, ochranné lepivé fólie, průmyslové a technické fólie a HDPE fólie Mikroten®. Fólie slouží zároveň jako polotovar pro výrobu finálních produktů, jako jsou například sáčky, košilkové a odnosné tašky, pytle a přířezy. Profesionální potisk až 8 barvami je zajišťován na vlastních flexografických potiskovacích strojích. Specifickou výrobou je vytlačování PP vázacích pásek. Nejnovější novinkou v portfoliu jsou laminované fólie.

Kontakt:

GRANITOL akciová společnost, Partyzánská 464, Moravský Beroun

tel.: 554 780 221, e-mail: granitol@granitol.cz, www.granitol.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient