Jeden z nejprestižnějších knižních veletrhů na světě v emirátu Šardžá přivítal 2,31 milionu návštěvníků ze 60 zemí

Třetí největší emirát ve Spojených arabských emirátech Šardžá, známý v mezinárodních kruzích jako kulturní a umělecká metropole Středního východu a severní Afriky, přivítal na 35. ročníku jednoho z největších knižních veletrhů na světě Sharjah International Book Fair (SIBF) 2016, 2,31 milionu návštěvníků.1479201205_11

35. ročník jedenáctidenního veletrhu, který je po celou dobu trvání otevřen široké veřejnosti, je největším v dosavadní historii. Veletrh, kterého se účastní profesionálové z oblasti vydavatelského průmyslu z celého světa od Spojených států amerických po Čínu a další země, letos prolomil všechny předchozí rekordy, neboť se ho zúčastnilo 1 681 vydavatelů s 1,5 milionem titulů z více než 60 zemí.

„V souladu s vizí a pokyny jeho výsosti šejka Dr. Sultana bin Muhammada Al Qasimia, vládce emirátu Šardžá ve Spojených arabských emirátech, jsme vybudovali z Šardžá prestižní centrum literatury a kultury a důležité místo setkávání východní a západní civilizace,“ řekl prezident organizace Sharjah Book Authority (SBA) Ahmed Al Ameri, který přislíbil dostat knižní veletrh v Šardžá na špičku v oboru za pouhých několik let.

V průběhu let se z veletrhu SIBF stala velice důležitá akce pro nákup a prodej práv na kopírování a vydávání děl v různých formátech, práv přetisků pro zahraniční edice, práv na vydávání brožovaných výtisků, stejně jako místem profesionálního setkání pro vydavatele, majitele práv, knihkupce, agenty, autory, překladatele, odborníky na vydavatelské technologie a profesionály z oblasti médií. Pro dovršení série prvenství se program pro profesionály SIBF Professional Programme zapíše do historie s 1 239 smlouvami, o kterých diskutovali vydavatelé a profesionálové zaměření na práva.

Oficiální hashtag veletrhu #SIBF16, získal více než 1 miliardu zobrazení v angličtině a arabštině v prvních pěti dnech veletrhu a byl velmi populární na sítích Facebook, Twitter, Instagram a Snapchat.

Od vyhlášení nezávislosti země stojí emirát Šardžá v čele kulturního růstu a vývoje arabského světa. Od skromných začátků v roce 1982, kdy se akce zúčastnilo méně než 10 vydavatelů, se veletrh SIBF rozrostl geometrickou řadou a v příštím roce plánuje stěhování do nových prostor s plochou 60 000 čtverečních metrů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient