Nová kniha Padrino Krejčíř – Žralok vnáší jasno do skandálního útěku Krejčíře, několika vražd a podvodů.
V pátek 25. listopadu 2016 vychází kniha o policejním vyšetřování zločince Radovana Krejčíře. Jde o třetí publikaci reportéra Jaroslava Kmenty z projektu Padrino Krejčíř. Tentokráte s podtitulem Žralok.
Kniha má 430 stran a je nejobsáhlejší z celé trilogie. Navíc obsahuje 32 stran fotopřílohy. Autor přináší zcela nová fakta z období let 2002 až 2005. Čtenáři se dozvědí, jak policie zabránila na poslední chvíli únosu a vraždě utajovaného svědka Petra Polanského. Dočtou se také, jak to bylo s likvidací policejního informátora Jakuba Konečného.
V knize je podrobný rozbor miliardových podvodů s DPH v byznysu olejové mafie. Autor přišel na to, co hnalo Krejčíře do nelegálních a riskantních akcí a jakou nemocí Krejčíř trpěl. Kniha přináší dosud neznámé informace o tajné akci státu, který chtěl zabavit Krejčířovi miliardy korun na účtech v cizině. A obsahuje také unikátní detailní popis Krejčířova útěku z vily plné policistů. Kniha vychází zároveň jako e-kniha a 6. prosince bude k dostání i jako audiokniha, kterou namluvil herec Pavel Rímský.
Ukázka z knihy:
Když se tím vším policisté probírali, uvědomili si, že by mohli Krejčířovi a Pechanovi nakrásně zabavit peníze, které budou muset v rámci chystaného podvodu ze svých kont uvolnit, aby vyvolali zdání reálnosti celého byznysu.
Šlo o převod peněz mezi firmami Shira Anstalt, Tukový průmysl a strukturu offshorových firem založených v USA, v Lichtenštejnsku či v Karibiku. Klíčové bylo, že k některým účtům měl přístup právě Zwierzyna. Třeba k firmě Featherstones Limited, která byla založena na ostrově Dominik.
A tak se zrodil plán, že by stát “okradl” Krejčíře. Slovo okradl, je v této souvislosti samozřejmě nadnesené. Stát by prostě získal kontrolu nad jednou offshorovou společností a zajistil by peníze z trestné činnosti Radovana Krejčíře a Martina Pechana. Čímž by konečně spadly do státního rozpočtu peníze, které firmy těchto podnikatelů dlužily na daních.
Taková akce se ale nedá udělat jen tak. Na to musí kývnout státní zástupce, ministr vnitra a taky ministr financí, který je za stát zodpovědný jako zástupce akcionáře v Čepru.
Ministrem financí byl tehdy Bohuslav Sobotka. Kluk z plakátu sociální demokracie, který vystupoval na veřejnosti vždy jako mírumilovný a nekonfliktní politik. Sobotka tehdy nosil rovnátka a vypadal jako Robot Emil. A vedle Grosse byl druhým korunním princem sociální demokracie. Byl mladý a docela oblíbený. Politickou kariéru měl ještě před sebou.
Když za ním v červnu 2005 přišla delegace z protikorupční policie a rozvědky a seznámila ho s tajným plánem, tak se nejdříve ošíval. Bál se udělat krok, který by pohřbil jeho slibnou kariéru. Po prvních dvaceti minutách to vypadalo, že akci neschválí. Ale po další půlhodině ho bezpečnostní experti přesvědčili. “Udělejte to,“ řekl nakonec Sobotka.
Život je plný paradoxů. Zwierzyna, který dělal zatím jen problémy a nasekal řadu dluhů, měl být tím, kdo nakonec zatočí s Krejčířem a státu naplní kasu o pár miliard. Celá tahle operace skutečně závisela na jediném muži: na zadluženém Radku Zwierzynovi.