Televizní stanice National Geographic Channel a FIRMA C&A věnují pozornost ekologicky šetrné módě

Alexandra Cousteauová a pěstitel organické bavlny Shivlal Jadha (PRNewsFoto/C&A Europe)

Televizní stanice National Geographic Channel a FIRMA C&A věnují pozornost ekologicky šetrné módě

Alexandra Cousteauová a pěstitel organické bavlny Shivlal Jadha (PRNewsFoto/C&A Europe)
Alexandra Cousteauová a pěstitel organické bavlny Shivlal Jadha (PRNewsFoto/C&A Europe)

Při příležitosti evropské premiéry dokumentu „For the Love of Fashion“ (Z lásky k módě) zdůraznili Alexandra Cousteauová, celosvětově uznávaná osobnost v oblasti problematiky vodních zdrojů a udržitelného rozvoje, a Jeffrey Hogue, generální manažer oděvní firmy C&A odpovědný za udržitelný rozvoj, nutnost změny obecně přijímaného uvažování o hodnotovém řetězci s bavlnou. „Přibližně polovina veškerého globálně vyráběného oblečení pochází z bavlny. Tradiční způsob pěstování bavlny s sebou ovšem přináší riziko nenapravitelného poškození naší planety.“ „S nadšením jsme podpořili dokument, který ukazuje šetrnější způsoby produkce bavlny. V první řadě bychom chtěli přesvědčit značky a zákazníky o tom, že ekologičtější bavlna je výhodná pro lidi i pro planetu,“ dodal pan Hogue.

– Cross reference: Picture is available at AP Images (http://www.apimages.com) andhttp://www.presseportal.de/nr/112929

Šedesátiminutovým dokumentem provází paní Cousteauová. Ta se vydává na cestu do Indie, Spojených států a Německa a ukazuje divákům, jak důležitý je přechod k udržitelnějším metodám výroby. Bavlna se pěstuje na 2,4 % světové orné půdy. Při jejím pěstování je ovšem spotřebováno 24 % z globálního objemu prodaných insekticidů a 11 % prodaných pesticidů. Organická bavlna znamená výrazné ekonomické a ekologické výhody, ale představuje méně než 1 % celkové světové roční sklizně.

(Photo: http://photos.prnewswire.com/prnh/20160504/363735 )

Paní Cousteauová v dokumentu zavítá na bavlníkové plantáže v indickém Madhjapradéši. Zde se na vlastní oči seznamuje s výrobou bavlny a s místními farmáři. Jejich životy se po přechodu z tradičních na udržitelné metody produkce podstatnou měrou zlepšily. Kromě pracovníků nevládních organizací v Indii a jiných zemích se paní Cousteauová setkává také s představiteli odvětví z Německa a USA. Jednou z oděvních firem, která klade velký důraz na udržitelný rozvoj, je C&A. Paní Cousteauová hovoří s firemními odborníky na tuto problematiku o tom, proč je z globálního hlediska důležité přejít na organickou bavlnu a vyvíjet úsilí na mezinárodní úrovni. „Evropští zákazníci oděvních značek si musejí uvědomit, že jejich volba má vliv na udržitelný rozvoj v zemích pěstujících bavlnu,“ podotkl pan Hogue.

Deborah Armstrongová, výkonná viceprezidentka společnosti National Geographic Partners v Evropě, uvedla: „National Geographic věří, že moc, kterou má věda, bádání a sdílení příběhů, dokáže změnit svět. Metoda výroby oděvů ovlivňuje naše životní prostředí. O tomto vlivu přitom každodenně uvažuje jen malé množství lidí. Dokument „For the Love of Fashion“ se právě na tento vliv a na možná řešení zaměřuje, a to způsobem, který dokáže diváky po celém světě přimět k činům.“

Dokument bude mít premiéru v květnu na vybraných trzích na televizním kanálu National Geographic Channel. Televizní program s vysílacími časy pro jednotlivé země a regiony najdete na webu http://www.natgeotv.com

O televizních stanicích National Geographic

Televizní stanice National Geographic představují televizní a produkční odnož společnosti National Geographic Partners, což je společný podnik firmy 21st Century Fox a organizace National Geographic Society. Tyto stanice jsou globálním lídrem na poli prémiových programů zaměřených na vědu, dobrodružství a průzkum. Patří mezi ně: National Geographic Channel (NGC), Nat Geo WILD, Nat Geo People a Nat Geo MUNDO. Tyto televizní stanice také disponují interní produkční divizí, která se jmenuje National Geographic Studios. Stanice přispívají k závazku organizace National Geographic Society v oblasti průzkumu, zachování přírody a vzdělávání. Tento závazek se snoubí se zábavnou a inovativní programovou nabídkou od těch nejtalentovanějších autorů z celého světa. Zisky televizních stanic slouží k podpoře poslání organizace. NGC je celosvětově k dispozici ve více než 440 miliónech domácnostech ve 171 zemích a 45 jazycích. Kanál Nat Geo WILD je dostupný ve 131 zemích a 38 jazycích. Společnost National Geographic Partners je rovněž lídrem ve sféře sociálních médií: souhrnně má na všech svých sociálních sítích 250 miliónů fanoušků. Samotná stanice NGC má pouze na Facebooku přes 55 miliónů příznivců. Další informace naleznete na stránkách http://www.natgeotv.com ahttp://www.natgeowild.com

O firmě C&A Europe

Společnost C&A Europe patří s více než 1 575 obchody a s více než 35 000 zaměstnanci ve 20 evropských zemích k předním oděvním firmám v Evropě. C&A Europe uvítá každý den přes dva milióny návštěvníků, kterým nabízí kvalitní módu pro celou rodinu za dostupnou cenu. Kromě prodejen v Evropě je značka C&A přítomna také v Brazílii, Mexiku a Číně. Společnost C&A zaujímá přední místo mezi světovými výrobci oděvů z organické bavlny. V roce 2012 se v kategorii oděvů z organické bavlny stala největším světovým maloobchodníkem. Prodala 85 miliónů kusů tohoto typu oblečení, což představovalo 30 % celkových tržeb firmy za bavlněné produkty. Tento podíl se v roce 2013 zvýšil na 38 %. V roce 2014 byla společnost C&A globální jedničkou v používání certifikované organické bavlny a obsadila první místo v žebříčku organizace Textile Exchange „Deset největších odběratelů organické bavlny“.

O Alexandře Cousteauové

Alexandra Cousteauová je držitelkou ocenění „National Geographic Emerging Explorer“. Pokračuje v činnosti svého proslulého dědečka, Jacquese-Yvese Cousteaua, a svého otce, Philippa Cousteaua staršího. Dokonale ovládá pozoruhodný vypravěčský styl předchozích generací a má jedinečnou schopnost vzbuzovat zájem diváků o důležité otázky týkající se strategií, politiky a konkrétních kroků. Alexandra se usilovně věnuje obhajobě významu konzervace a udržitelného způsobu řízení vodních zdrojů; cílem je zachovat planetu zdravou. Její globální aktivity podněcují a motivují jednotlivce k tomu, aby chránili nejen oceány a jeho obyvatele, ale také lidská společenství, která spoléhají na zdroje pitné vody. Světové ekonomické fórum zařadilo Alexandru v roce 2010 do skupiny Young Global Leaders. Tato komunita budoucích lídrů působí jako hnací síla při utváření udržitelné budoucnosti. V roce 2008 získala Alexandra označení National Geographic Emerging Explorer – stala se členkou elitní skupiny jedenácti mladých vizionářů a popularizátorů z celého světa, kteří posouvají hranice v oblasti objevů, dobrodružství a řešení globálních problémů. V témže roce Alexandra založila neziskovou organizaci Blue Legacy International. Účelem této organizace je povzbudit lidi v jednotlivých regionech ke kultivaci a obnově světového vodstva. Alexandra dosud vedla expedice Blue Legacy na 6 kontinentech a produkovala více než sto cenami ověnčených krátkých filmů o potížích souvisejících s vodou po celém světě. Jejich prostřednictvím přesvědčila velké množství lidí o tom, že je důležité, aby ve svých domovinách uskutečňovali opatření podporující zachování vodních zdrojů. Rovněž spolupracuje s organizací Oceana, kde působí jako hlavní poradce. Pomáhá důležitou činnost této organizace v oceánech představit prostřednictvím expedic, událostí a propagace ještě většímu počtu diváků.

KONTAKTNÍ ÚDAJE:

Elena Panayides

Director Trade Marketing & Communications Europe

telefon: +44(0)203426-7276

e-mail: Elena.panayides@fox.com

Thorsten Rolfes

Head of Corporate Communications C&A Europe

telefon: +49(0)211-9872-2749

fax: +49(0)211-9872-4466

e-mail: thorsten.rolfes@canda.com

Foto: http://photos.prnewswire.com/prnh/20160504/363735

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient