1. řešení – Cylindrokónické tanky se seřiditelnou armaturou odsávání piva

1. řešení – Cylindrokónické tanky se seřiditelnou armaturou odsávání piva

Cylindrokónické tanky, které jsou nejčastěji používanými tlakovými nádobami pro kvašení a zrání piva v jeho studené fázi výroby, jsou vybavené řadou armatur. Jednou z nich je armatura pro odpouštění piva, které je nutné odsávat z tanku co nejníže nad hladinou kvasnic, usazených ve spodní kónické části nádoby. Problémem je, že hladina kvasnic není vždy stejně vysoko – objem kvasnic v tanku závisí na konkrétním druhu právě vyráběného piva. S tím souvisí skutečnost, že je-li hladina kvasnic příliš nízko pod odsávací armaturou, část piva v tanku zůstává nevyužitá. Naopak při vyšším než obvyklém objemu kvasnic může dojít k jejich nasátí společně s produktem, což není žádoucí s ohledem na požadované vlastnosti produktu.

Revoluční technické řešení českých výrobců minipivovarů, odsávací armatura s plynule nastavitelnou výškou sání, umožňuje nastavit velmi jednoduše výšku sacího hrdla odkalovací armatury v cylindricko-kónickém tanku.

Otočná armatura je navíc vybavená skleněným průhledítkem, díky čemuž může sládek odčerpávat pivo předně nad hladinou sedlých kvasnic i při proměnlivém množství kvasnic v tanku. Hranici mezi kvasnicemi a pivem sládek pozná jednoduše podle čirosti nasávané tekutiny v průhledítku.

Toto řešení eliminuje ztráty piva v tancích na minimum a zároveň zabraňuje vnikání kvasnic do vyčištěného piva, které následně již s velmi malým množstvím aktivních kvasnic vstupuje do fáze dlouhodobého ležení.

Více informací o výrobku: http://www.ceskeminipivovary.cz/inovativni-reseni/breworx-vario-ckt/

Kontakt:

Czech Minibreweries s.r.o.

Kolofíkovo nábřeží 30

747 05 Opava

Česká republika

Tel.: +420 552 308 918

E-mail: info@czechminibreweries.com

Web: http://www.ceskeminipivovary.cz/

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient