3D tisk s pevností kovu

3D tisk dílů s pevností kovu za cenu plastového prototypu

Společnost 3Dwiser, přední český prodejce technologií pro spolehlivý 3D tisk, uvedla na náš trh profesionální stolní 3D tiskárnu Markforged Mark Two, která umožňuje tisknout velmi odolné součásti díky patentovanému postupu vytvrzování nylonu spojitými vrstvami karbonových či skelných vláken nebo kevlaru. Konstruktéři tak nejsou odkázáni pouze na drahá obráběcí zařízení či externí průmyslové 3D tiskárny, ale mohou si vyrobit funkční díl na míru přímo v konstrukční kanceláři či dílně – levněji a rychleji.

Mark Two od společnosti Markforged kombinuje tiskovou hlavu s unikátní technologií CFF pro karbonová a skelná vlákna či kevlar s tradiční hlavou využívající technologie FFF pro tisk nylonu. Výsledkem tohoto spojení je aditivní výroba velmi robustních dílů z kompozitního materiálu s vyšším poměrem pevnosti k hmotnosti, než má například hliník 6061-T6. Uplatní se třeba při 3D tisku montážních přípravků, instalačních prvků a dalších strojírenských nástrojů, konstrukčních součástí, funkčních prototypů i finálních dílů vyrobených na míru. Nová tiskárna je oproti předchozí verzi o 40 % rychlejší a rozšiřuje také nabídku materiálů.

„Mark Two vyvrací argument mnohých uživatelů, že stolní 3D tiskárny jsou dobré maximálně na křehké a v reálném nasazení nepoužitelné prototypy. I nás vysoká pevnost a odolnost výtisků z kompozitů napoprvé zaskočila – a to jsme v týmu otestovali desítky stolních 3D tiskáren zvučných jmen,“ zmiňuje Tomáš Soóky, zakladatel a jednatel společnosti 3Dwiser. „Jde navíc o skladnou stolní 3D tiskárnu s pořizovacími i provozními náklady, které jsou zlomkem ceny průmyslových řešení.“

Konstruktéři si mnohé díly nemusejí objednávat externě a za horentní částky, ale mohou si je vyrobit sami. Není divu, že 3D tiskárnu Mark Two už dnes využívají přední světové společnosti z leteckého, kosmického i obranného průmyslu, největší automobilky, výrobci spotřebního zboží, lékařských nástrojů, protéz a ortéz či nejznámější technické univerzity.

Materiály do tvrdých podmínek

Součástí řešení jsou i speciálně vyvinuté tiskové materiály, které se hodí pro různé nasazení:

▪ karbonová vlákna mají nejlepší poměr pevnosti vůči hmotnosti,

▪ kevlar nabízí nejvyšší odolnost proti obrušování,

▪ skelná vlákna jsou výhodná nejlepším poměrem pevnosti k ceně,

▪ nylon je znám jako odolný plast pro konstrukční díly,

▪ vysokoteplotní skelná vlákna jsou ideální pro automobilový, letecký a kosmický průmysl, stejně jako další průmyslová odvětví vyžadující stálost materiálu při vyšších teplotách.

Hlavní parametry 3D tiskárny Markforged Mark Two:

▪ tisková technologie: Continuous Filament Fabrication (CFF) + Fused Filament Fabrication (FFF)

▪ max. velikost výtisku: 320 × 132 × 154 mm

▪ výška vrstvy: od 0,1 mm (FFF)

▪ trysky: duální, s možností rychlé výměny

▪ tiskové materiály: nylon, kevlar, karbonová vlákna, skelná vlákna

▪ skříň: hliníková, jednodílná

▪ ovládání: 4” dotykový displej

▪ software: vlastní cloudová aplikace pro přípravu 3D tisku

▪ konektivita: WiFi, pevná síť, USB flash disk

▪ podporované operační systémy: Windows, Mac OS X, Linux

Další informace o tiskárně Markforged Mark Two najdete na webu společnosti3Dwiser.

Zájemci se mohou přesvědčit sami

Tým 3Dwiser představí unikátní 3D tiskárnu Mark Two všem zájemcům také v rámci květnové výstavy 3Dexpo 2016 v Praze-Letňanech. Již nyní je funkční zařízení vystaveno v showroomu společnosti v Praze-Hloubětíně.

###

O společnosti 3Dwiser

3Dwiser s.r.o. je předním českým dodavatelem a distributorem dostupných a spolehlivých technologií 3D tisku a poskytovatelem odborných služeb v oblasti aditivní výroby. Čerpá z odborného zázemí vlastního týmu specialistů i z přímé spolupráce s českými a zahraničními výrobci tiskáren a tiskových materiálů i vývojáři profesionálních aplikací pro přípravu 3D tisku. V Praze-Hloubětíně provozuje unikátní showroom 3D tisku, kde realizuje také zakázkové služby přesného 3D tisku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient