4 pádné důvody, proč si pořídit repasované servery

Nové nemusí být lepší. V případě serverů je na místě zvážit pořízení repasovaných, protože nabízí špičkový poměr výkonu, kvality a ceny.

Co je repasovaný server?

Možná patříte k lidem, kteří se na starší výpočetní techniku dívají skrz prsty. Kdo ví, třeba je vám vlastní názor, že  – vzhledem k dynamickému vývoji technologií – několik let staré zařízení nemůže stačit současným aplikacím. Realita je úplně jiná. V posledních letech se výrobci hardwaru zaměřují spíše na snížení energetické spotřeby a minimalizaci. V praxi to znamená, že několik let staré repasované servery nabízí výkon srovnatelný s mnoha novými modely.

Repasované servery obvykle pochází z větších firem a korporací, které je vyřazují např. po dvou až třech letech. Jsou ve špičkové kondici a do prodeje se dostávají po důkladném vyčištění, a to v podobě tzv. barebonů (server s procesorem a základní pamětí). Konfigurace je tedy značně individuální, uživatel si sám zvolí velikost paměti, úložiště a další parametry.

Největší výhody repasovaných serverů v kostce

1. Velmi nízká cena (skvělá návratnost investice)

Repasované servery stojí zlomek původní ceny. Díky tomu si je mohou dovolit i uživatelé, kteří obrací každou tisícikorunu. Cenově dostupnější jsou také náhradní díly. Z hlediska návratnosti investice (ROI) jsou nepřekonatelné.

2. Dostatečný výkon

Odborníci umí servery připravit tak, aby výkonem stačily i na náročnější aplikace. Repasovaná výpočetní technika leckdy zastíní i zcela nové zařízení.

3. Individuální přizpůsobení

Při výběru serverů nehraje roli pouze výkon, ale i mnoho dalších parametrů. Sortiment repasovaných zařízení nabízí možnost přizpůsobení komponentů na míru plánovanému využití a jejich libovolnou obměnu.

4. Spolehlivost

Do nabídky repasovaných serverů se obvykle dostávají starší modely vyšší třídy (např. servery HP řad ProLiant nebo Dell PowerEdge). Charakterizují je odolné materiály a vysoká míra spolehlivosti. Prodejci na ně navíc poskytují záruku.

Přesvědčili jsme vás, nebo o repasovaných serverech stále pochybujete? V obou případech doporučujeme kontaktovat jednoho z největších českých prodejců czech-server.cz a zeptat se na vše, co vás zajímá.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient