Společnost Parallels Holdings Limited oznámila prodej své platformy automatizace služeb Odin firmě Ingram Micro

Ostatní poskytovatelé služeb, divize Plesk a Virtuozzo, budou rozděleny a stanou se z nich samostatné firmy

Společnost Parallels Holdings Limited dnes oznámila, že uzavřela finální smlouvu o prodeji platformy Odin Service Automation společnosti Ingram Micro Inc. (www.ingrammicro.com) za sumu, která nebyla zveřejněna. Smlouva zahrnuje rovněž související technologie pro management cloudu, duševní vlastnictví a značku Odin. Očekává se, že transakce bude uzavřena do konce roku 2015.

Po realizaci transakce bude společnost Parallels, která se zaměřuje na multiplatformová softwarová řešení, pokračovat ve své činnosti jako samostatná firma pod značkou Parallels (www.parallels.com). Divize Plesk, která poskytuje řešení pro správu internetových stránek více než 10 milionům malých firem a poskytovatelům hostingu po celém světě, bude fungovat jako samostatná firma pod značkou Plesk (www.plesk.com). Divize Virtuozzo, jejíž hlavní činnost zahrnuje vývoj předních technologií virtualizace kontejnerů, bude působit jako samostatná firma pod značkou Virtuozzo (www.virtuozzo.com). Všechny tři společnosti zůstanou v majetku společnosti Parallels Holdings Limited a pod jejím vedením.

„Jsme velice rádi, že naše dlouhodobá spolupráce s firmou Ingram Micro vyústila v tento nový mezník, který bude velkým přínosem pro naše zákazníky, partnery a zaměstnance divize Odin Service Automation,“ řekl Birger Steen, generální ředitel společnosti Parallels Holdings Limited. „Zároveň je to pro nás příležitost zkoncentrovat úsilí naší společnosti a pokračovat v dodávkách špičkových produktů pod značkami Parallels, Plesk a Virtuozzo.“

Firmu Plesk povede Nils Hueneke, který zastával dlouhou dobu vedoucí pozice ve společnostech Parallels a Odin a který má velké zkušenosti v oblasti hostingu a cloudových řešení.

„Jsem velice rád, že jsem dostal příležitost posunout značku Plesk na vyšší úroveň,“řekl generální ředitel společnosti Plesk Nils Hueneke. „Zaměříme se především na naše klíčové zákazníky z řad tvůrců webových stránek, vývojářů a poskytovatelů hostingových služeb, abychom urychlili rozvoj společnosti Plesk na pozici nejlepší platformy pro management ovládacích panelů a internetových stránek.“

V čele společnosti Virtuozzo stane Rob Lovell, který se vrátil do Parallels v říjnu. Předtím zastával vedoucí funkce ve společnosti Colt, poté co tato firma převzala společnost ThinkGrid, kterou založil a kde působil jako generální ředitel.

„Společnost Virtuozzo zaujímala přední pozici v oblasti kontejnerů, cloudu, PaaS a IaaS dávno předtím než se tyto pojmy dostaly do širšího povědomí,“ řekl Rob Lovell, generální ředitel společnosti Virtuozzo. „Díky tomuto novému směru budou mít naši zákazníci a partneři možnost sledovat rychlejší rozvoj našeho úsilí zaměřeného na to, abychom jim pomohli dodávat širší nabídku služeb pro jejich klienty s pomocí toho nejlepšího, co nabízí technologie v oblasti kontejnerů, virtualizace a ukládání dat od společnosti Virtuozzo.“

„Věříme, že se jedná o skvělou transakci, která bude přínosem pro naše podnikání, společníky, partnery a zákazníky. Společnost Ingram Micro je velmi ráda, že prohloubí podporu produktových řad Parallels Plesk a Virtuozzo. Zároveň zvyšujeme investice do platformy Odin Automation,“ řekl generální ředitel společnosti Ingram Micro Nimesh Dave. „Společně budou firmy Ingram Micro a Odin nabízet ideální spojení zkušeností, znalostí a obchodních vztahů pro všechny naše zákazníky a partnery. Společnost Ingram Micro usiluje o podporu všech stávajících zákazníků na platformě Odin, a zároveň pokračuje v investicích na rozšiřování a zlepšování technologií, které jsou přínosem pro všechny.“

O společnosti Parallels Holdings Limited

Parallels Holdings Limited, se sídlem ve švýcarském Schaffhausenu, je mateřská společnost, která vlastní 100 procent firem Parallels, Odin Automation, Plesk a Virtuozzo. Skupina byla založena současným výkonným předsedou představenstva Sergejem Beloussovem a od roku 2010 je řízena generálním ředitelem Birgerem Steenem. Její tržby přesáhly v roce 2014 částku 150 milionů amerických dolarů, podporují ji přední investoři, včetně firem Bessemer Venture Partners, Insight, Intel Capital, Almaz, Russia Partner, Cisco a Ingram Micro. Společnost Parallels Holdings Limited si vybudovala přední pozici na trhu v oblasti virtualizace koncových stanic, serverů a kontejnerů, automatizace ovládacích panelů a cloudových služeb.

O společnosti Virtuozzo

Virtuozzo je přední poskytovatel softwaru pro virtualizaci a cloudovou infrastrukturu, který umožňuje poskytovatelům služeb, nezávislým prodejcům softwaru a podnikům dodávat bezpečné, odolné a hyper-konvergenční vizualizované platformy pro provoz aplikací a cloudových služeb. Společnost Virtuozzo, jako průkopník v tomto oboru, vyvinula vůbec první komerčně dostupnou technologii kontejnerů v roce 2001. Tu v současné době využívá více než 500 partnerů po celém světě, a umožňuje provoz více než 1 milionu virtuálních stanic v náročném prostředí cloudů. Další informace naleznete na internetové adrese www.virtuozzo.com.

O platformě Plesk

Plesk je přední cloudová platforma pro provoz a rozvoj aplikací, internetových stránek a hostingu. Společnosti, které spolupracují s platformou Plesk, představují polovinu ze 100 nejlepších poskytovatelů služeb na světě. Je provozována na více než 300 000 serverech, provozuje více než 10 milionů internetových stránek a více než 15 milionu mailboxů. Plesk je k dispozici v 26 jazykových mutacích a 140 zemích. Již od začátku tohoto století usnadňujeme život systémovým administrátorům a malým a středně velkým firmám. V současné době přidáváme hodnotu k mnoha cloudovým službám a umožňujeme vývojářům efektivní tvorbu aplikací ve spojení s jednodušší, bezpečnější infrastrukturou webů, řízenou profesionály a firmami, které poskytují hosting. Další informace naleznete na internetové adrese www.plesk.com.

O společnosti Parallels

Parallels je světová jednička v oblasti multiplatformových řešení, která umožňují a usnadňují zákazníkům využití a přístup k aplikacím a souborům, které potřebují, na jakémkoli zařízení nebo operačním systému. Pomáháme zákazníkům využívat přednosti nejlepších technologií bez ohledu na to, zda používají Windows, Mac, iOS, Android nebo cloud. Společnost Parallels řeší složité problémy konstruktérů i uživatelů, nabízí jednoduchá a cenově efektivní řešení využití aplikací pro firmy i jednotlivce, bez ohledu na to, zda pracují lokálně, se vzdáleným přístupem, v soukromém datovém centru nebo cloudu. Další informace naleznete na internetové adrese www.parallels.com/about.

Původní zprávu si můžete prohlédnout na stránkách businesswire.com na adrese:http://www.businesswire.com/news/home/20151202005470/en/

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient