Stříbrné medaile od Národní Pokladnice

Stříbrné medaile pro 150000 klienta Národní Pokladnice

Ředitel Národní Pokladnice, Luboš Krčil, předal jubilejnímu 150 000 zákazníkovi unikátní dárek – kolekci dvanácti stříbrných medailí selektivně plátovaných ryzím zlatem. Předání proběhlo v prezidentském salonku Národního muzea. V Národním muzeu předtím proběhlo oficiální zahájení unikátní výstavy nejdražší mince světa –stříbrného Flowing Hair dolaru a bostonského originálu Deklarace nezávislosti, kterou pořádá právě tento významný distributor pamětních mincí a medailí.

Jubilejním 150 000 zákazníkem se stal pan Pavel Kováč z Beskyd a své pocity z darované kolekce vyjádřil: „Nikdy jsem nic nevyhrál a o tom, že čekáte na jubilejního zákazníka, jsem neměl ani tušení. Ve chvíli, kdy mě Vaše operátorka informovala, že jsem se právě já stal tím 150 000 zákazníkem, jsem jí zprvu ani nevěřil. Po ukončení telefonního hovoru jsem jí dokonce volal zpátky, abych se ujistil, že nejde o vtip.“Kromě 12 medailí, které zachycují například korunovaci Karla IV. římským císařem, založení Karlova mostu nebo položení základního kamene hradu Karlštejn, obdržel zákazník ke každé medaili také Certifikát autentičnosti, dřevěný box pro vystavení numismatů a Osvědčení o vlastnictví sbírky vystavené na jeho jméno.

Všechny emise z oblíbené kolekce Život Karla IV. jsou vyraženy z čistého stříbra 999/1000 a jsou ručně zdobeny 24karátovým zlatem. „Životní pouť Karla IV. a rozkvět českých zemí v době jeho vlády mě vždy fascinovaly. Inspirován jeho činy, jsem se s potěšením ujal tvorby návrhů ke kolekci, jež si zaslouží zájem českých sběratelů, mezi které se řadím i já“, dodává autor designu všech medailí z kolekce, známý český sochař a medailér Vladimír Oppl.

Proč byla z nabídky Národní Pokladnice vybrána pro jubilejního zákazníka právě tato kolekce, vysvětluje ředitel Národní Pokladnice, Luboš Krčil. „ S našimi zákazníky se snažíme pracovat individuálně. Produkty vybíráme na základě dlouhodobého vztahu s našimi klienty a pečlivého vyhodnocení jejich nároků a vkusu. Vybrat produkt pro neznámého zákazníka tak pro nás nebyl snadný úkol. Pro tuto kolekci jsme se rozhodli hned z několika důvodů. Rok 2016 je rokem oslav 700. výročí narození Karla IV., jedné z nejvýznamnějších historických postav našich bohatých dějin. Medaile jsou navíc vyraženy podle návrhů jednoho z nejvýznamnějších českých medailérů, v nejvyšší mincovní kvalitě z čistého stříbra a ručně zdobeny ryzím zlatem. Při výběru daru pro našeho jubilejního zákazníka jsme se snažili vybrat produkt v nejvyšší kvalitě, který nejenže neurazí, ale nadchne svou výjimečností, zpracováním a tématem“.

Při oficiálním předávání se pan Kováč zdál býti svým novým sběratelským přírůstkem potěšen. Při příležitosti předání daru měl navíc možnost jako jeden z prvních Čechů zhlédnout výstavu nejdražší mince světa – amerického Flowing Hair dollaru v hodnotě více než 10 milionů dolarů a Bostonského originálu deklarace nezávislosti.

 

www.narodnipokladnice.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient