Bez dobré grafické karty si na počítači nezahrajete – zde je test grafických karet

počítač

Každý, kdo si sedne k počítači, aby si zahrál počítačovou hru, rychle zjistí, že některé jsou „holky rozmazlené“ a hned tak na nějaký hardware je „nesbalíte“. Velkou pozornost musíme u náročných moderních her věnovat především výběru grafické karty.

Běžný kancelářský počítač obvykle k hraní počítačových her nestačí

Největší brzdou bývá právě grafická karta. Pozor ale i na nápad kartu prostě jen tak vyměnit. Důležité je uhlídat si nejen výkon karty a jiné provozní vlastnosti, ale též její kompatibilitu a konektivitu. Většina „normálních“ lidí tomu právě teď přestala rozumět. Takže jinak. Nejlepší grafické karty lze najít i jinak, než že se v problematice začnete příliš podrobně šťourat. Ideální je podívat se na test grafických karet, který nabízí srovnání grafických karet v různých cenových skupinách. Protože na ceně samozřejmě záleží vždy! Takový test připravil magazín Monade.cz.

TIP: Potřebujete více než jen grafickou kartu a hledáte pro hraní her celý počítač? Podívejte se na návod, jak si vybrat herní počítač.

Magazín Monade se pustil do velice těžkého úkolu – srovnat nejlepší grafické karty roku 2020

Nezjednodušil si to a nenasypal je do jednoho pytle bez ladu a skladu. Karty srovnává v celkem 12 cenových kategoriích, od těch nejlevnější do 3000 Kč. Pokud však patříte mezi ty, kdo chtějí znát jednoznačného vítěze, i ten existuje. Je jím skvělá grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti. Ta patří do kategorie středně drahých karet do 8000 Kč.

Magazín Zaujmi.cz, který přinesl velice slušnou recenzi této grafické karty, ji zhodnotil jako kartu přinášející ideální poměr cena/výkon. Tedy přesně to, co většina z nás hledá. Radí nám pohlídat si kompatibilitu. Karta je totiž určena primárně pro počítače MSI. Ověřte si tedy, jestli máte dostatek prostoru pro tuto kartu a volný odpovídající slot pro daný standard. Magazín připomíná, že „grafika GTX 1660 vyžaduje sběrnici PCIe 3.0 se 16 sloty“.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient