Buď kreativní! Ale jak na to?

Také po vás stále někdo chce, abyste byli kreativní? Vymýšleli pořád něco nového netradičními způsoby, dělali věci jinak, podívali se na problémy z jiného úhlu pohledu…  Člověka to občas unavuje, občas ani neví, jak na to.

Proč chtít být kreativní

K čemu je nám vlastně kreativita dobrá? Když opustíme zavedená myšlenková schémata, budeme přemýšlet v alternativách a nebudeme se držet předem známých postupů, je velice pravděpodobné, že najdeme několik dalších řešení problémů. Možná pak zjistíme, že jiné řešení je pro nás nejen užitečné a přínosné, ale i ekonomicky výhodné. Ostatně užitečnost a přínosnost by měly být právě těmi parametry, ke kterým se chceme nově dopracovat. Úplnější řešení, výhodnější než to stávající, větší zisk, časová úspora. Nové způsoby myšlení a přístupů by měly mít právě takový efekt.

Kreativitě se můžete naučit i vy

Kolem kreativity se vytvořila řada mýtů, které se však daří postupně vyvracet. Kreativita není otázkou geniality a člověk ji rozhodně nemusí mít v genech.  Podle nových poznatků se kreativitě lze naučit, a to v každém věku. Je jedno, jestli je nám šest, nebo šedesát. Existují kreativní techniky řešení problému, měnící naše způsoby chování nebo přestanou bránit jinému způsobu myšlení. Tyto kreativní techniky dají našemu mozku větší volnost, a tak se propojí informace, které člověk silou vůle prostě nepropojí.

Kreativních technik existuje celá řada – analogie, brainstorming, myšlenkové mapy atd. Může se zdát, že jde o techniky určené pro řešení pracovních problémů, ale pravdou je, že nám mohou pomáhat i v osobním životě, třeba při plánování dovolené.

Naučit se kreativní techniky řešení, najít svoje slabé články, posunout naše hranice v myšlení o notný kus dopředu nás mohou naučit lektoři, ovládající již tyto techniky.Jestliže nemáte čas na kurzy docházet, učte se v pohodlí domova vám nejlépe vyhovujícím čase. Na internetu najdete video kurzy, které vám příjemnou formou předají všechny dostupné informace. Za absolvování virtuálních kurzů získáte i certifikát, ale podstatně důležitější jsou znalosti a dovednosti, usnadňující vám život.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient