Arca Capital vyzývá společnost GE Capital International Holdings k pozastavení prodeje zrychleného úpisu akcií společnosti Moneta Money Bank

Skupina Arca Capital, minoritní akcionář Monety Money Bank, vyzývá společnost GE Capital International Holdings k pozastavení prodeje zrychleného úpisu akcií společnosti Moneta Money Bank

Společnost GE Capital International Holdings, která je se 42,5% podílem největším akcionářem Monety Money Bank, prodává ve zrychleném úpisu přibližně 115 mil. kusů akcií, což odpovídá asi 22,5 % akcií banky. Podle podmínek úpisu by celá transakce měla být dokončena již v pátek 30. září. Oznámení je překvapivé vzhledem ke stále trvajícímu období (180 dní), po které GE nemělo prodávat akcie po květnovém IPO.

Skupina Arca Capital z pozice minoritního akcionáře Monety Money Bank vyzývá společnost GE Capital International Holdings, aby tento prodej pozastavila, než se vyřeší situace související se stále nedořešeným procesem převzetí části společnosti Agrobanka Praha ze strany Moneta Money Bank. Převod části Agrobanka Praha stále nebyl zapsán do obchodního rejstříku a likvidace původní Agrobanky Praha nebyla doposud ukončena, čímž přetrvává riziko soudních sporů o navrácení části podniku Agrobanka Praha nebo narovnání případných nároků akcionářů společnosti Agrobanka Praha.

O společnosti Arca Capital:

Arca Capital je investiční skupina působící především v oblasti venture kapitálu v regionu střední a východní Evropy. Skupina má zastoupení v Bratislavě, Praze, Londýně a v Kyjevě. Toto rozmístění jí dává prostor pro maximální využití mezinárodního know-how při posuzování investičních příležitostí. Tým Arca Capital získal pověst dynamického a inovativního investičního subjektu, který respektuje a dodržuje investiční a etické principy v podnikání.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient