Část budov nové scény Národního divadla jde do dražby

Část budov nové scény Národního divadla jde do dražby

Dne 12. května 2016 proběhne v dražební místnosti na adrese náměstí Míru 9 v Praze 2 v 11:00, dražba nemovitostí, které jsou součástí původního souboru budov nové scény Národního divadla.

Budova č. p. 1435 se nachází mezi ulicemi Národní, Ostrovní a Divadelní, u komplexu budov Komunity Římské unie Řádu svaté Voršily a naproti historické budovy Národního divadla. Dříve byla součástí komplexu dostavby Národního divadla s označením „restaurační budova“.

Odhadovaná hodnota budovy je dle znaleckého posudku 124,000.000 Kč.

„V průběhu dubna a května 2016 se konalo několik prohlídek případných zájemců o tuto nemovitost. Je to standardní postup před každou dražbou, kterou realizujeme. Vyvolávací cena je 87,000.000 Kč a předpokládáme, že se během dražby výrazně navýší, jelikož budova má velmi lukrativní polohu. Jedním za zásadních potenciálních zájemců je samo Národní divadlo. Všichni zájemci o nemovitost musí složit dražební jistotu ve výši 5,000.000 Kč,“ informuje Ing. Jaroslav Hradil ze společnosti PROKONZULTA, a.s., která byla realizací dražby pověřena.

Budova byla kolaudována v roce 1983, v letech 1997 až 2000 došlo k její rekonstrukci a rekolaudaci. Rekonstrukce spočívala ve výměně a modernizaci technického a technologického zařízení budovy. Dnes je tedy nezávisle napojena na média a energie a je energeticky samostatná a soběstačná. Došlo k rekonstrukci zázemí (sociálního vybavení) a restaurace v 1 NP. Byly také namontovány nové výtahy, provedeny nové povrchové úpravy a osazeno nové osvětlení.

Vlastník budovy, společnost THEMOS, s.r.o., prochází právě insolvenčním řízením, pod vedením insolvenčního správce Mgr. Adama Sigmunda. Uspokojení pohledávek je podstatou realizace této dražby, jako prostředek zpeněžení nemovitého majetku.

Zájemci o dražbu z řad případných kupců, či veřejnosti, se mohou na dražbu dostavit na adresu náměstí Míru 9 v Praze 2, ve čtvrtek 12. 5. 2016 před 11:00. Případní zájemci o účast na dražbě zmíněné nemovitosti musí složit výše uvedenou dražební jistotu nejpozději do okamžiku konání dražby a řídit se ostatními ustanoveními dražební vyhlášky, která je k dispozici u dražebníka, anebo na www stránkách dražebníka http://www.prokonzulta.cz/drazba/objekt-themos-jedna-z-budov-nove-sceny-nar.-divadla,-praha-nove-mesto-3968.htm .

V případě zájmu o doplňující informace kontaktujte tiskového mluvčího společnosti PROKONZULTA, a.s. Pavla Mikulenku, tel.: 774 629 923, e-mail:marketing@prokonzulta.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient