Doména „.cloud” bude dostupná pro všechny

Doména „.cloud” bude dostupná pro všechny

Doména „.cloud” představující novou éru internetu bude konečně dostupná pro všechny * Již brzy v nabídce za 190 Kč bez DPH za rok

Dne 16. února v 16:00 bude .cloud doména zpřístupněna pro všeobecnou registraci a začne soutěž o nejlepší doménová jména.

Společnost INTERNET CZ (http://www.forpsi.com), která je předním poskytovatelem webhostingových a emailových služeb a největším registrátorem domén na českém trhu, společně s mateřskou společností Aruba S.p.A. (http://www.aruba.it) oznámily uvedení domény „.cloud“ na český trh: od zítřka 16. února 2016 začíná být tato doména všeobecně dostupná.

Jedná se o poslední fázi zavádění domény .cloud, která se řídí pravidlem „first come – first served”. Majitelem doménového jména se tedy stává ten, kdo požádá o registraci a jako první uhradí registrační poplatek. Své .cloud domény si tak může zaregistrovat kdokoliv. Na registraci se nevztahují žádná omezení ani specifické požadavky: registrace domén bude přístupná pro všechny společnosti, odborníky, sdružení i soukromé osoby.

Cloud se postupně stává synonymem webu, jeho cílová skupina se rozšiřuje. Cloud je tu dnes prakticky pro kohokoliv – jak pro vizionáře, kteří chtějí začít inovativní projekty, tak pro ty, kteří chtějí rozvíjet své podnikání pomocí cloudových technologií, a v neposlední řadě i pro uživatele, jejichž cílem je prostřednictvím vlastní .cloud domény dodat svým stránkám novou, modernější image.

Domény .cloud budou v nabídce za zaváděcí cenu 190 Kč bez DPH za rok. Tato částka zahrnuje kromě registračního poplatku za doménu také správu DNS, přesměrování a nepřetržitou zákaznickou podporu. K doméně je možné objednat hosting a také aktivovat doplňkové služby.

Jakou příležitost doménová koncovka .cloud pro odvětví přináší, to si rychle uvědomil svět start-up společností: inovativní společnosti se okamžitě začaly zapojovat do „Pioneer programu“. Mezi prvními například AsWeSend, SeeJay a Cloudesire, ale i zavedené a na internetu dobře známé společnosti jako ePages a Ubuntu/Canonical.

Během Sunrise periody, která byla určena výhradně držitelům ochranných známek, se k nim přidaly všechny nejvýznamnější IT společnosti současnosti, např. Intel, Apple, Visa, Amazon, Cisco, IBM, Microsoft, Facebook, Twiter, Vodafone a další.

Začátek poslední fáze zavádění domény .cloud komentoval ředitel Aruba S.p.A. (pozn. vlastník společnosti Internet CZ, a. s., a zároveň oficiální registr domén .cloud) Stefano Cecconi: „Pojem cloud, ačkoliv je anglickým termínem, se stal běžně používaným výrazem také v mnoha dalších jazycích. Je synonymem pro inovace a rozvoj v prostředí internetu a internetových technologií, které již nyní reprezentuje a do budoucna se jeho vliv bude nadále zvětšovat.“ Cecconi dodává: „Vrchol v počtu registrací očekáváme během následujících několika dní po zahájení všeobecné dostupnosti domén, jelikož doménová jména budou přidělovánaa v reálném čase na základě pořadí uhrazených žádostí o registraci a ti, kteří budou chtít ochránit jména svých značek s koncovkou .cloud, budou muset postupovat rychle.“

Koncovka .cloud představuje evoluci, zejména oproti původním TLD jako je .com, která je s námi již od roku 1985. Po více než třiceti letech tak do internetové éry vstupuje nový hráč, který nabízí stejné příležitosti jako všechna ostatní doménová jména.

O společnostech INTERNET CZ, a. s., a ARUBA S.p.A.

INTERNET CZ, a. s., působí na trhu pod obchodní značkou FORPSI a patří k významným poskytovatelům internetových služeb na českém trhu. Je největším registrátorem .cz domén, dále nabízí hostingové služby a také služby na platformě cloud, zejména typu IaaS. Jediným akcionářem společnosti INTERNET CZ, a. s., je italská společnost ARUBA S.p.A., která poskytuje služby datových center, webhosting, běžné i certifikované e-mailové služby (PEC) a registraci domén. Obsluhuje zákazníky v mnoha zemích celé Evropy. V loňském roce se stala oficiálním registrem domén s koncovkou .cloud. Další informace o INTERNET CZ, a. s., a nabídce internetových služeb naleznete na adrese http://www.forpsi.com

Kontakt:

INTERNET CZ, a. s.

Jiří Glowacz

Ktiš 2

Tel. +420 38 38 35 35 3

Email: jiri.glowacz@forpsi.com

www.forpsi.com

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient