Konference INSPO nabídne i živé vysílání

INSPO

Konference INSPO nabídne i živé vysílání

Třebaže konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami se uskuteční až v sobotu 12. března 2016 v Kongresovém centru Praha, pro velký zájem veřejnosti musela být registrace ukončena již o 19 dnů dříve. Ti, kdo se nestihli přihlásit, proto jistě uvítají možnost sledovat průběh dopoledního plenárního jednání online na internetu.

Stream bude dostupný na adrese http://inspo.cz/videa. Program zahájí dvě přednášky o využití nanotechnologií. Marcela Munzarová z Nanovie pojedná o jejich přínosu pro kvalitní život lidí se zdravotním postižením, představí řadu již existujících aplikací. Jana Růžičková z Pardamu přiblíží, jaké perspektivy nabízí využití nanovláken v medicíně.

Další technologickou novinkou bude „řečová protéza“, která využívá technologii syntézy řeči. V přednášce Daniela Tihelky ze Západočeské univerzity v Plzni zaujme zejména možnost nastavení řečového syntetizéru tak, aby uměl mluvit hlasem konkrétního člověka.

V dopolední části dojde i k vyhlášení výsledků 12. ročníku literární soutěže Internet a můj handicap. Poprvé nastane situace, že tři nejúspěšnější autoři převezmou ceny osobně. Od ČSOB získají 7000, 5000 a 3000 korun. Vyvrcholením dopoledního programu pak bude předání Ceny Rafael Nadace Vodafone za využití informačních a komunikačních technologií pro důstojnější život lidí se zdravotním postižením, která je spojena s odměnou 200.000 korun.

Odpoledne bude pokračovat program ve třech sekcích. I když tyto přednášky již nebude možné sledovat v online přenosu, zájemci o ně nepřijdou. Ze všech totiž pořídí středisko Teiresiás videozáznamy, které budou později vystaveny nawww.inspo.cz.

Na konferenci zazní 24 přednášek a ve výstavní části představí 29 organizací svoje produkty a služby pro osoby se specifickými potřebami, mimo jiné i několik automobilů s úpravami pro vozíčkáře.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient