Parkování u pražského letiště

Parkování u pražského letiště

Zaparkovat na pražském letišti se může zdát jako jednoduchý úkol, mnozí z vás, ale zjistí, že tomu tak není. O parkování co nejblíže letišti nebo přímo na letišti je opravdu velký zájem a poptávka stále roste. Bohužel parkování přímo na letišti je poměrně drahé, proto se začali rozrůstat parkoviště v přilehlém okolí, je ale nutné si vše pečlivě promyslet a rozhodnout se, jaké parkoviště zvolíte. Promyslet všechna pro a proti a až po důkladné úvaze si nějaké místo vybrat definitivně. Jeden by asi neřekl, jak náročné může být parkování před dovolenou.parkovani u letiste praha

Nabídka vs. poptávka

Nabídka parkovišť u letiště sice stoupá, ale oproti poptávce je velice nízká. Lidem často nevyhovují služby, které parkoviště nabízejí a nejčastější problém je potom nerozumná cena, se kterou se často musí prostě počítat. Řekněme si to narovinu, na parkování u letiště se vždy bude hodně rejžovat.

Hlavním problémem je tedy cena. Parkování přímo na letišti je poměrně drahé na to, abyste si někam odletěli například na měsíc a auto tam stálo. Samozřejmě se ale jedná o nejpohodlnější zaparkování, jaké je možné, protože k terminálu to máte pár kroků. To je velké plus, které hraje letištnímu parkovišti do karet.

Soukromé parkování

Soukromé parkoviště nabízejí už poměrně nižší ceny, kde se můžete dostat i na příjemných 600Kč za týden, což už není taková pálka. V zimní sezóně se pak ceny pohybují ještě níž, mnohdy až u 400Kč na týden. Pokud vyrážíte na dovolenou v létě, je jasné, že ceny budou úplně na špičce, takže je nutné s tím počítat.

Nutné je počítat v létě i s podstatně vyšší obsazeností a tím pádem, je nutné si zajistit včasnou rezervaci. Soukromá parkoviště mají poměrně omezený limit, především ty, kde najdete nízké ceny, bývají menší a rychleji obsazené. Pokud tedy nejedete last minute, ale dovolenou plánujete na tři měsíce dopředu, doporučujeme společně s dovolenou zarezervovat i místo k parkování.

Počítejte s větší vzdáleností od letiště

Je důležité si uvědomit, že soukromá parkoviště u letiště, mohou být poměrně vzdálená a je tedy nutné počítat s tím, že zbytek cesty dojedete autobusem. V lepších případech, ale nabízejí soukromá parkoviště i vlastní odvoz, což je příjemnější varianta. Zaparkovat ale musíte hlavně včas, aby vám zbyl potřebný čas na přesun k letišti a odbavení.

Co dál si u soukromého parkování ohlídat

Základní věc, kterou byste si měli zjistit, je zda má parkoviště nonstop asistenci a fyzickou ostrahu. Tyto dvě věci jsou poměrně důležité, pokud někde, kde to neznáte, necháváte stát vašeho mobilního miláčka celý týden, ne – li déle. Dále je tu kamerový systém, který se rozhodně také hodí, aby parkoviště mělo, protože video je ten nejprokazatelnější důkaz, na rozdíl od tvrzení proti tvrzení s fyzickou ostrahou. Naštěstí dnes tyto tři věci má snad každé soukromé parkoviště u letiště, i tak si to raději před rezervací místa ověřte. Rozhodně si ale dejte pozor, pokud po vás bude chtít majitel parkoviště klíčky od vozu. Může se to zdát jako neškodná věc, co kdyby náhodou se něco dělo a on musel vaše auto přeparkovat do bezpečí, že? Tak to ale není, díky velké obsazenosti parkovišť se často stává, že během pobytu vašeho auta na parkovišti, dojde k jeho přemístění někam, kde vůbec nemá být. Pokud se s tímto požadavkem tedy setkáte, raději ruce pryč.

V neposlední řadě si zjistěte, zda je parkoviště pojištěné, a bylo by tedy schopné pokrýt případné škody, které by se mohli přihodit. Pokud parkoviště pojištěné není, raději se koukněte po jiném.

Co dál soukromé parkoviště nabízejí

Určitě bychom měli zmínit, s jakými službami se na parkovištích u letiště můžete setkat. Celkem základní věcí je platba kartou, která jistě potěší všechny, kteří u sebe neradi tahají balík hotovosti a ještě k tomu před dovolenou. Pokud požadujete například plachtu na auto, na některých parkovištích se s tím setkat můžete. Hodí se to především, pokud nejste zvyklý parkovat auto venku a také hlavně v zimních a studených měsících.

Často se můžete také rozhodovat mezi tím, zda umístíte auto pod střechu. Soukromá parkoviště jsou většinou pod širým nebem, ale stále více jich začíná nabízet i možnost přístřešku. Je to takový bonus, pro který se můžete rozhodnout. Transport na letiště už jsme zmínili trochu výše, neumožňují ho sice všechna parkoviště, ale opravdu velká většina ano. Některá parkoviště jsou umístěna v blízkosti hromadné dopravy, takže na letiště můžete dorazit i pomocí MHD.

Stále váháte nebo nevíte kde začít hledat?

Jestliže ještě nevíte, jak hledat, doporučujeme vyzkoušet praktický srovnávač parkovišť PAR-GURU.com, kde naleznete vše důležité a rozhodně se vám bude lépe rozhodovat. Navíc na tomto webu najdete i aktuální stav volných míst na vybraném parkovišti pro vámi zvolené datum.

Přejeme vám příjemnou dovolenou a doufáme, že pro vás hledání správného parkoviště bude hračka.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient