Peníze solárníkům potečou dál

logo usvit

Vláda odmítla zastropovat podporu pro solárníky, peníze jim potečou dál

Vláda dnes odmítla dvě novely zákonů týkající se energetiky. Prvním bylo zastropování na podporu pro solární elektrárny. Podpora, která je solárníkům vyplácena, je příliš vysoká a má dokonce odporovat evropským předpisům. Naše novela jí nastavila maximum tak, aby nedocházelo k takzvaným překompenzacím.

„Důvody vládního stanoviska jsou neuvěřitelné. Říká, že se bojí, že by se s ní solárníci soudili. Je přece jasné, že nedají svou kůži lacino. Jde o to mít odvahu se jim konečně postavit. My tu odvahu na rozdíl od vlády máme,“ řekl k návrhu zákona předseda klubu Marek Černoch.

Druhým návrhem byla úprava služebního zákona, která by jednou pro vždy ukončila spekulace, ohledně toho, kdo je a bude v čele Energetického regulačního úřadu. I tu vláda odmítla. Evidentně jí nejistota ve vedení úřadu vyhovuje.

Kvůli těmto stanoviskům vlády navštíví zítra poslanecký klub Úsvitu Energetický regulační úřad, kde se budeme ptát, co tyto stanoviska vlády znamenají. Budeme chtít vědět, jak je to s vedením úřadu, výplatou solárních podpor či jaký je vývoj ohledně nových tarifů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient