Penzion Prinz Valtice

Penzion Prinz Valtice

Přemýšlíte kam zajet na Výlet? Už jste možná slyšeli o Lednici a Lednicko-Valtickém areálu a už jste jej i navštívili. Máme ale pro Vás typ na další krásné místo v okolí. Zkuste třeba malebné městečko Valtice. Na náměstí města Valtice v samotném centru historického náměstí najdete Rodinný penzion PRINZ, který byl v roce 2010 oceněn Asociací hotelů a restaurací České republiky, AHR ČR, titulem „PENZION ROKU 2010 ČR“. A to ještě není zdaleka všechno. Penzion nabízí krásné ubytování a právě to o rok později, bylo oceněno v TOP 10 „Penzion roku 2011 ČR“. Svou úroveň si dokázal i udržet a v roce 2012 se zařadili v TOP 25 „Penzion roku 2012 ČR“. Ubytování Valtice je zde na vysoké úrovni a rozhodně stojí za vyzkoušení.

Penzion Valtice nabízí kromě ubytování dva tenisové kurty a školící místnost. Pokud byste chtěli někomu udělat radost a sháníte dárek, využijte možnosti koupit dárkové poukazy do tohoto penzionu. Můžete využít cateringové služby se zajištěním  coffébreaků, rautů, meetingů a společenských oslav. Dále je možné zajistit vinný sklípek a posezení s řízenou degustací vín a kvalitním občerstvením.

V městečku najdete i velké množství kulturních památek. Leží zde Zámek Valtice z období vrcholného baroka s nádherným s přírodním parkem. Je pokládán za jednu z nejvýznamnějších staveb na Moravě. V současné době v zámku sídlí Národní vinařské centrum a Národní salon vín ČR. Dalším krásným místem zde je klasicistní stavba Kolonáda na Rajstně, která je vyzdobená antickou mytologií. K ní náleží rozhledna postavená podle schonbrunnské kolonády, která se nachází ve Vídni. Je nejvyšším bodem ve Valticích.

Za zhlédnutí rozhodně stojí i Kaple Svatého Huberta z období pseudogotiky, opatřená smýšlenými kamennými značkami. Ta se nalézá na lesním palouku. Nezapomeňte ani na Chrám Tři Grácie, kde objevíte klasicistní kryté sloupořadí z let 1825 a také překrásný sál s nepřehlédnutelnou mozaikovou podlahou. Naprostým unikátem je sousoší antických bohyní.

Určitě navštivte i malé zámečky, které se zde nachází. Rybniční zámeček, který je velmi elegantním loveckým zámečkem v empírovém slohu. A také Hraniční zámeček, což je klasicistní stavba zajímavá tím, že leží přesně na bývalé hranici moravské a rakouské. Dalším krásným místem je empírové hospodářské stavení Nový dvůr, zaměřený na chov koní nebo také lovecký zámeček Rendez vous, postavený ve tvaru vítězného římského oblouk.

Věříme, že jsme vás naladili a máte chuť vyrazit. Užijte si dobré jídlo a pití, kvalitní ubytování a procházku po nádherném městě plném pěkných památek.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient