Plantyst podporuje flexibilitu v práci

Společnost Plantyst, zabývající se zvyšováním efektivity výrobních firem, se zapojila do akce Den práce odkudkoli, který pořádá firma Microsoft již počtvrté. Letos připadá na 3. listopadu 2016 (první listopadový čtvrtek) a zapojí se do něj přes 70 organizací, například O2 Czech Republic, Nadace O2, Nestlé, Innogy, LMC (jobs.cz), IT Mainstream technologies, Dopravní podnik hlavního města Prahy, CBRE, Xerox, CPI Property Group, HALLA, Dell EMC.

Význam flexibility roste a stále více firem umožňuje svým zaměstnancům pracovat mimo kancelář. Od loňska klesl počet lidí, kteří musí kvůli své práci být v kanceláři, téměř o třetinu: v roce 2015 to uvedlo 74 % respondentů, letos již pouze 54 %. Zjistil to průzkum Náskok díky technologiím 2016 společnosti Microsoft.

Podle uvedeného průzkumu si 8 z 10 šéfů malých a středních firem myslí, že lidé, kteří mohou pracovat odkudkoli, jsou výkonnější i spokojenější. Podobný názor mají zaměstnanci, 72 % z nich souhlasí s tím, že možnost pracovat i mimo kancelář zvyšuje jejich produktivitu.

Pozitivní dopad mobility na výkon firmy ukazují i výsledky zmíněné studie. 57 % respondentů z firem, které umožňují flexibilitu, očekávají zlepšení finanční situace společnosti (oproti 43 % respondentů z firem, které flexibilní nejsou). Naopak zhoršení očekávají dvě třetiny (62 %) respondentů, kteří musí pracovat v kanceláři, oproti dvěma pětinám (38 %) mobilních pracovníků.

Společnost Plantyst dodává formou pronájmu specializované HW zařízení, tzv. Plantyst box, určený pro sběr dat přímo ze strojů zákazníka. Data se dále bezpečně posílají do cloudu. Výrobu lze tedy sledovat online kdekoli a odkudkoli. Stejně jako Plantyst svým zákazníkům zdůrazňuje výhody cloudového řešení, i samotní zaměstnanci firmy Plantyst využívají vzdálené připojení a komunikují spolu na dálku.

Plantyst má sídlo v Kolíně, ale ke komunikaci využívá tzv. daily meetingy, v podstatě ranní pětiminutové konferenční hovory, kdy se velmi rychle vymění informace v rámci firmy, tyto denní meetingy jsou součástí metody Rockefellerových návyků (Rockefeller Habits Four Decisions™).

„Většina našich zaměstnanců je z různých míst ČR – z Prahy, Nymburka, Turnova, Českého Brodu, Pardubic, Poděbrad, Zlína. V podstatě je pro všechny mnohem pohodlnější a efektivnější pracovat z domova, odpadnou tak náklady na cestovné a především se ušetří spousta času, která by cestováním do kanceláře vznikla. Sami vysvětlujeme svým zákazníkům výhody cloudu a samo jej také využíváme, myslím, že v současnosti již není jiné cesty…“, komentuje CEO firmy Michal Kutil.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient