BMW Group zvolila pro svoji logistiku Kühne + Nagel

Kühne + Nagel podporuje komplexní dodavatelský řetězec náhradních dílů a aftermarket pro skupinu BMW Group.

Nové globální distribuční centrum, které bylo v listopadu slavnostně otevřeno v německém Wallersdorfu, se stalo součástí Centrálního distribučního centra (CDC) skupiny BMW Group.

Nové centrum tvoří distribuční středisko a logistické sklady ve Wallersdorfu, sklad náhradních dílů v Bruckbergu (jehož provoz a správu zajišťuje také Kühne + Nagel) a distribuční centrum „Dynamics Centre“ v Dingolfingu. Úkolem CDC je zásobovat regionální distribuční centra po celém světě, odkud jsou díly následně dodávány lokálním autorizovaným dealerům a autoservisům. Kühne + Nagel se podílí na logistice náhradních dílů skupiny BMW Group již více než 10 let.1478167019_foto2_predanikliceskladukuhnenagelprobmwwallersdorf1

Ve Wallersdorfu bude Kühne + Nagel zajišťovat fyzický příjem a správu příchozího zboží, konečné balení zásilek, správu obalových materiálů a prázdných nádob, dále nakládku zboží a následné dodání do všech oblastních skladů, externích autoservisů a dílen spadajících do sítě CDC BMW Group. Každý den bude centrum distribuovat v průměru 215 000 zabalených náhradních dílů. Kühne + Nagel bude v centru o rozloze 35 000 m? zaměstnávat přibližně 450 lidí již od zahájení ostrého provozu v prosinci 2016.

„Smluvní logistika pro automobilový průmysl představuje pro Kühne + Nagel strategickou oblast průmyslu, a to po celém světě. Našim zákazníkům poskytujeme oborová řešení, která jsou přizpůsobena jejich specifickým automotive požadavkům. Naše portfolio služeb pokrývá všechny fáze dodavatelského řetězce v automobilovém odvětví. Jsme rádi, že můžeme zajistit logistiku náhradních dílů pro našeho dlouholetého zákazníka skupinu BMW Group zase v dalším novém provozu,“poznamenal Gianfranco Sgro, člen správní rady společnosti Kühne + Nagel International AG odpovídající za kontraktní logistiku.

O Kühne + Nagel

Vedoucí světová logistická společnost Kühne + Nagel se sídlem ve Švýcarsku operuje díky svým 69 000 zaměstnancům v 1 200 pobočkách ve více než 100 zemích. Skupina je globální jedničkou v námořní přepravě, dlouhodobě světovou dvojkou v leteckém cargu, evropskou trojkou pozemní přepravy a světovou dvojkou ve službách kontraktní logistiky. Díky nasazení nejmodernějších IT a e-commerce řešení poskytuje Kühne + Nagel komplexní služby v řízení celého dodavatelského řetězce „od dveří ke dveřím“ pro malé i velké podniky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient