Plastová a hliníková okna: přehled a srovnání

plastová okna

Volba vhodných oken je jedním z důležitých kroků v rámci stavby nebo rekonstrukce. Okna jsou důležitá především z užitného hlediska, ale neméně důležitá je i stránka estetická. Vhodně zvolená okna dokážou zajistit optimální tepelně izolační vlastnosti, dále také zajistí dostatečnou zvukovou izolaci, ale stejně tak dotvoří celý projekt co do vzhledu. Jak si mezi plastovými a hliníkovými okny vybrat?

Ideální okna: Plast, nebo hliník?

Plastová okna jsou velmi rozšířená a za obrovskou popularitu vděčí nejen příznivé ceně, ale také své variabilitě co do tvaru, velikosti nebo barevnosti. Vyznačují se také dobrými tepelně izolačními vlastnostmi. Je tedy jasné, proč jsou plastová okna nejčastější volbou u rodinných domů, bytových domů nebo menších komerčních objektů. Problémem plastových oken však může být jejich poněkud robustní vzhled, zejména v případě moderní architektury, která si žádá elegantní řešení.

Tomuto požadavku snadno dostojí hliníková okna, která jsou charakteristická decentním designem, navíc s možností různé povrchové úpravy (laminování fólie, práškové lakování atd.). Zlepšit parametry tradičních hliníkových oken pomohly moderní technologie, takže i tato okna se v současné době vyznačují dobrými izolačními vlastnostmi. Vyznačují se mimořádnou pevností a odolností, a to při zachování omezené konstrukční hloubky. To jsou hlavní důvody, proč jsou hliníková okna ideální pro komerční objekty, veřejné budovy a podobně.

Dodání, montáž a servis kvalitních oken

Spolehlivá plastová nebo hliníková okna v Opavě a jejím okolí nabízí společnost Triogas, která na trhu působí už řadu let. O jejích službách týkajících se prodeje, montáže a servisu hliníkových oken – Vsetín, Opava a okolí – svědčí řada zákaznických referencí ze široké škály projektů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient