Poslední týden pro autory s handicapem

INSPO

Poslední týden pro autory s handicapem

Osud jim nadělil zdravotní postižení nejrůznějšího druhu. Někdo nevidí, jiný neslyší, další je upoután na vozík, jinému komplikuje život duševní onemocnění či třeba následky mozkové mrtvice, jedno mají ale společné. Soužití s jejich handicapem jim výrazně usnadňuje internet a mobilní telefon. Potvrdily to stovky příběhů, které došly organizátorům již 11 ročníků literární soutěže Internet a můj handicap. Pokud se chtějí autoři ucházet o 7000, 5000, 3000 korun a další hodnotné ceny ve 12. ročníku, do uzávěrky jim zbývá už jen jeden týden.

Literární soutěž Internet a můj handicap organizuje BMI sdružení s cílem ukázat širší veřejnosti, jak internet a od pátého ročníku také telefon pomáhají lidem se zdravotním postižením vyrovnat se s jejich handicapem, začlenit se do běžného života.

Soutěžní práce může mít rozsah maximálně 600 slov. Autoři by v ní měli vyjádřit na základě vlastní zkušenosti, jak jim internet nebo telefon pomáhá vypořádat se se zdravotním postižením. Při hodnocení se bude přihlížet jak k literární úrovni textu, tak k obsahové zajímavosti. Do soutěže nebudou přijaty práce, které byly přihlášeny v předcházejících ročnících, jejich autoři se však mohou zúčastnit soutěže s novým příspěvkem.

Přihlášením do soutěže vyjadřuje autor souhlas s tím, že jeho dílo může být bezplatně zveřejněno ve sborníku konference INSPO, na portálu Helpnet.cz a popřípadě v dalších médiích, kterým budou nejlepší příspěvky poskytnuty.

Pro účastníky 12. ročníku soutěže je připravena řada hodnotných cen. První tři autoři získají 7000, 5000 a 3000 Kč od ČSOB, Zoner Software věnuje šesti soutěžícím oblíbený program Zoner Photo Studio, další autoři dostanou knihy z nakladatelství Portál či sdružení Okamžik nebo flash disky od AutoContu, zvláštní ceny udělí časopisy Gong a Vozíčkář.

O pořadí rozhodne hodnotitelská porota. Soutěžní práci opatřenou poštovní i elektronickou adresou je třeba poslat v elektronické podobě nejpozději do 8. února 2016 na adresu info@helpnet.cz.

Autoři se mohou nechat inspirovat soutěžními příspěvky z předchozích ročníků, které jsou zveřejněny na http://inspo.cz/internet-muj-handicap.

Vyhlášení výsledků soutěže a předání cen se uskuteční na konferenci INSPO v sobotu 12. března 2016 v Kongresovém centru Praha, kde budou promítnuty také videomedailónky tří vítězů, které pořídí pořadatelé.

Program konference je na http://inspo.cz/inspo-2016, kde se nachází také registrační formulář. Zájemci o účast na konferenci by však neměli otálet s přihlášením, protože kapacita sálu je již zaplněna ze dvou třetin.

Kontakt:

Jaroslav Winter

e-mail: winter@brezen.cz

tel.: 777 807 727

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient