RIMOWA vzrostl zisk

Celkový obrat koncernu RIMOWA vzrostl o obdivuhodných 28,2 procenta

Společnost RIMOWA předkládá předběžnou výroční zprávu za rok 2015, dokládající opětovný silný růst koncernu v průběhu loňského roku. Obratem ve výši kolem 350 milionů eur dosáhla RIMOWA v roce 2015 rekordního hospodářského výsledku. Odpovídá to nárůstu obratu oproti předchozímu roku o 28,2 % (obrat v roce 2014 dosáhl 273 milionů eur).

RIMOVA zaznamenala další rekordní rok, což lze přičíst mnoha různým faktorům, kromě jiného vysoké kvalitě výrobků, dlouholeté historii a inovačním schopnostem podniku. S ohledem na stoupající poptávku po kufrech RIMOWA společnost rozšířila výrobu ve svých podnicích rozmístěných po celém světě. V hlavním sídle v Kolíně nad Rýnem byla loni dokončena rozsáhlá novostavba, kde byly implementovány inovativní výrobní procesy. Německý závod bude letos navíc rozšířen o další výrobní halu. V České republice byly rovněž rozšířeny výrobní a skladové plochy a v závodě v Kanadě byl rozsah těchto ploch dokonce zdvojnásoben. Tyto expanze umožňují nejen zvýšit kapacitu výroby a tak zkrátit v současné době dlouhé dodací lhůty, ale rovněž vytvořit nová pracovní místa v těchto zemích.

Dalšího úspěchu společnost v loňském roce dosáhla díky systému elektronické visačky RET (RIMOWA Electronic Tag). Tato nejnovější inovace firmy RIMOWA nahrazuje doposud tradiční papírovou visačku, získanou při odbavení kufru, digitálním datovým modulem integrovaným přímo do kufru. Během roku 2015 byl tento systém důkladně testován a letos se chystá jeho uvedení na trh. Důležitým krokem se před samotným zahájením prodeje stala spolupráce se společností Lufthansa, která pracuje na reálném využívání tohoto produktu. Kufry vybavené systémem RET budou rovněž představeny v novém katalogu, který vznikal v Japonsku ve spolupráci s německou redakcí National Geographic.

Prezident a generální ředitel společnosti RIMOWA Dieter Morszeck se na nový rok dívá s optimismem: „Jsem velice hrdý na naše aktuální hospodářské výsledky a jsem si jist, že konec naší expanze je zatím v nedohlednu. Hovoří pro to i více než 130 prodejen, které máme v současnosti po celém světě. Také rok 2016 je předurčen k úspěchu. Zvláště se těším na první let našeho F13, na kterém celý projektový tým již tak dlouho pracuje.“

RIMOWA – Germany since 1898

Kontakt pro média:

RIMOWA GmbH

Birgit Wenners

– vedoucí Public Relations a komunikace –

Richard-Byrd-Str. 13

50829 Cologne

Německo

E-Mail: bwenners@rimowa.de

Phone.: +49-221-9564-170

Zdroj: RIMOWA GmbH

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient