Přenosné reproduktory a bezdrátová sluchátka – koncert kamkoli a kdykoli

Jak si nejlépe užijete hudbu? Přece bez drátů! Pokud si rádi pustíte oblíbenou skladbu při cvičení, na cestě do práce v MHD, večer při posezení s přáteli nebo na zahradní párty, potřebujete k tomu také dobré vybavení. Ideálně takové, které vás neomezuje.

Bezdrátová sluchátka a přenosné bluetooth reproduktory jsou dnes nezbytnou výbavou opravdu v každé domácnosti. Reproduktory možná stačí jedny pro celou rodinu, sluchátka potřebujete určitě svoje. Pravděpodobně si je s sebou budete chtít nosit vždy a všude. Poslech hudby, podcastů či audio knih je bez drátů daleko pohodlnější.

Podle čeho si vybrat bezdrátová sluchátka?

Zřejmě podle toho, jestli toužíte po tzv. true wireless (označují se zkratkou TWS) sluchátkách, nebo ne. TWS sluchátka jsou dvě samostatná sluchátka, nemají mezi sebou žádný kabel, který by je spojoval. Jsou malá, lehká a neviditelná. Jedinou nevýhodou je, že vám jedno může vypadnout a ztratit se. To vás ale při běžném nošení nemusí trápit, jde spíš o sportovní aktivity.

Dále byste si pro bluetooth sluchátka měli pohlídat výdrž na jedno nabití. Obvykle se udává, kolik vydrží samotná sluchátka a jaká je celková výdrž i s dobíjením z nabíjecího pouzdra.

Jak vybrat přenosné reproduktory?

V prvé řadě si dejte pozor na hmotnost. Pokud chcete, aby byly skutečně přenosné, neměly by vážit více než pár kilogramů. Jestli sháníte výkonný reproduktor na párty, můžete se poohlédnout i po variantách, jež se převáží na kolečkách.

Dále je dobré ohlídat si voděodolnost a samozřejmě opět výdrž na jedno nabití. Některé přenosné reproduktory disponují také zajímavou možností dobíjet z nich telefon – fungují tedy jako powerbanka.

Samozřejmě u bezdrátových a přenosných variant nezapomeňte sledovat parametry, které byste sledovali u těch „drátových“ – výkon, frekvenční rozsah, citlivost atd. Protože na kvalitě zvuku by mělo záležet především.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient