Co je to Cubitron II a Scotch Brite?

V průmyslovém segmentu se používají různé nástroje. Pokud pracujete s bruskou, neobejdete se bez brusných pásů. I v natolik specifické oblasti, jako je právě broušení, existují různé technologie. V následujících řádcích vám prozradíme, co to znamená 3M Cubitron II a 3M Scotch Brite. Stejně tak vám představíme společnost, odkud si objednáte brusné pásy, suchý zip a další potřeby. 

3M Cubitron II

Výrobce 3M má ve své nabídce hned několik různých produktů, přičemž první za zmínku stojí jednoznačně přesně tvarované keramické zrno Cubitron II. V podstatě se jedná o unikátní brusivo pro technologii rychlého a chladného broušení. S tímto prémiovým brusivem můžete zpracovávat materiály jako nerez, kalenou ocel, inconel a další. 

Brusivo tvoří přesně tvarované a stejně velké trojúhelníky, které jsou orientované svisle. Vyrábí se z keramického zrna a při práci se opotřebovávají rovnoměrně. Technologie je navržena tak, že při broušení zůstává brusivo chladné a ostré, a tím pádem je eliminován vznik prasklin z tepla. Cubitron II má čtyřikrát delší životnost než klasické brusivo s keramickým zrnem. 

3M Scotch Brite

Dalším produktem od výrobce 3M je Scotch Brite, což je netkané syntetické brusné vlákno s abrazními částicemi, přičemž daným složením se rouno dokáže velice dobře přizpůsobit opracovávanému povrchu. Scotch Brite nachází uplatnění v mnoha oblastech – od průmyslových aplikací přes ruční archy až po houbičky na umývání. Scotch Brite se vyznačuje elasticitou a poddajností, a tím pádem tento materiál použijete bez problémů i k ručnímu broušení a leštění různých povrchů. Zvládne pracovat s nerezí, ocelí, neželezným kovem, dřevem i plastem. Ve strojírenství má nenahraditelné postavení. 

Pokud hledáte prodejce těchto materiálů, podívejte se do pestrého sortimentu společnosti Pískač a syn a.s., která má v nabídce kromě jiné i 3M suchý zip, lepidla a lepicí pásky a podobně. 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient