Rendeavour rozšiřuje vývoj zóny volného obchodu Lekki

Rendeavour rozšiřuje vývoj zóny volného obchodu Lekki

PPP s vládou státu Lagos vytvoří urbanistickou zónu o rozloze 1 000 hektarů

Společnost Rendeavour a vláda státu Lagos, zastoupená společností Lekki Worldwide Investments Limited, oznámila rozšíření projektu urbanistického rozvoje společnosti Rendeavour v zóně volného obchodu Lekki na 1 000 hektarů, která poskytne větší plochu pro rozvoj v rámci plánovaného základního řešení se smíšeným využitím pro obchodní společnosti a občany.

Přesídlení a expanze rozvojové zóny do severozápadního kvadrantu, který leží vedle dálnice Lekki-Epe a navrhovaného mezinárodního letiště, přichází jeden rok po dohodě společnosti Rendeavour vyvinout 250hektarovou lokalitu v zóně volného obchodu Lekki.

„Zvýšením velikosti lokality demonstrujeme náš dlouhodobý závazek vůči dobře naplánovaným rozvojovým urbanistickým projektům pro Lagos a jeho obyvatele,“uvedl Stephen Jennings, zakladatel a výkonný ředitel společnosti Rendeavour, největší urbanistický developer v Africe. „Vláda státu Lagos vytvořila podpůrné obchodní klima, do kterého mohou mezinárodní developeři, jako je společnost Rendeavour, přitáhnout další investice v rezidenčních, komerčních, logistických a průmyslových sektorech.“

Pokud hovoříme o státě Lagos, čestný komisař ministerstva obchodu, průmyslu a družstev princ Rotimi Ogunleye uvedl: „Prokázané zkušenosti společnosti Rendeavour v oblasti mnoha rozsáhlých urbanistických rozvojových projektů v Africe v kombinaci s jejich solidní prací v oblasti komunitní angažovanosti zcela ladí s cíli státu Lagos spolupracovat s klíčovými partnery v rozvoji zóny volného obchodu Lekki.“

Zóna volného obchodu Lekki stimulovala velkou investici do státu Lagos a do Nigérie. Dangote Industries a jiné nigerijské a mezinárodní společnosti budují rozsáhlé prostory, které dále posílí růst v zóně volného obchodu Lekki. Výstavba přístavu daleko v moři jižně od zóny již probíhá a navrhované nové mezinárodní letiště blízko zóny volného obchodu má nabídnout velký alternativní bod vstupu do země.

„Expanze rozvojového projektu zóny volného obchodu Lekki společnosti Rendeavour efektivně zdvojnásobuje naši investici v Nigérii,“ uvedl Rotimi Oyekanmi, předseda představenstva společnosti Rendeavour West Africa. „Vláda státu Lagos a společnost Lekki Worldwide Investments Limited projevila velké pochopení pro naši práci; jsme nadšeni z toho, že můžeme být součástí transformace poloostrova Lekki společně.“

O společnosti Rendeavour (www.rendeavour.com)

Společnost Rendeavour je největší urbanistický developer v Africe s více než 12 000 hektary (30 000 akry) vizionářských projektů v trajektoriích růstu velkých měst v Keni, Ghaně, Nigérii, Zambii a v Demokratické republice Kongo. Vize společnosti Rendeavour jde dál, než je řešení evidentního problému – to je uvolnění dopravního přetížení měst a nedostatku kvalitního bydlení a komerčních budov v Africe. Spíše usilujeme o pomoc vytvořit infrastrukturu – prostory pro život a pro práci, komunity, školy a nemocnice – které pomohou udržet a zrychlit ekonomický růst v Africe, naplnit aspirace rozbujelých středních tříd a sloužit jako katalyzátor pro další urbanistický rozvoj.

O zóně volného obchodu Lekki

Zóna volného obchodu Lekki je projekt o rozloze 16 500 hektarů jihozápadně od Lagosu, který zahájila vláda státu Lagos prostřednictvím společnosti Lekki Worldwide Investment Limited. Zóna volného obchodu Lekki je lokalita pro mnohé využití s vyznačenými zónami pro ropu a plyn, průmysl, výrobu, obchod a finance, komerční, rekreační a rezidenční využití. Hlavní plán využití půdy pro zónu volného obchodu Lekki rozděluje oblast do čtyř hlavních kvadrantů, z nichž každý má své vlastní téma. Zóna je určena k rozvoji zóny ekonomického růstu, přilákání zahraničních investic, propagaci exportu, vytváření pracovních příležitostí a vytvoření globálního obchodního centra na jednom místě.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient