ŠKODA pozvala děti z SOS dětských vesniček

ŠKODA pozvala děti z SOS dětských vesniček a vítěze ‚ŠKODA Poháru mládeže v ledním hokeji‘ na MS IIHF v ledním hokeji

› ŠKODA pozvala více než 70 dětí na Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2016 v Rusku

› Česká automobilka v Rusko podporuje charitativní organizaci SOS dětské vesničky i juniorské sportovce

› Společenská odpovědnost je nedílným pilířem globální strategie společnosti ŠKODA AUTO

ŠKODA pozvala děti z SOS dětských vesniček a vítěze ‚ŠKODA Poháru mládeže v ledním hokeji‘ na MS IIHF v ledním hokejiŠKODA pozvala děti z SOS dětských vesniček a vítěze ‚ŠKODA Poháru mládeže v ledním hokeji‘ na MS IIHF v ledním hokeji

Mladá Boleslav/Moskva, 19. května 2016 – ŠKODA umožnila dětem nahlédnout do světa profesionálního sportu. Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji je v plném proudu, a tak česká automobilka ve spolupráci s partnerem IIHF MS společností Infront pozvala mladé vítěze ‚ŠKODA Poháru mládeže v ledním hokeji‘ a děti z charitativní organizace SOS dětské vesničky na zápasy právě probíhajícího šampionátu.

ŠKODA vždy věnovala zvláštní pozornost rodinným hodnotám a tradici. Péče o děti je nedílnou součástí filozofie české automobilky. Po mnoho let společnost aktivně podporuje mládežnický sport i charitativní projekty. Letos umožnily programy společenské odpovědnosti společnosti ŠKODA AUTO mladým vítězům ‚ŠKODA Poháru mládeže v ledním hokeji‘ a dětem z charitativní organizace SOS dětské vesničky návštěvu vybraných utkání Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2016.

Návštěva zápasů probouzí v dětech velký zájem a bouřlivé emoce. Kromě příležitosti sledovat zápasy světových hokejových hvězd, měly děti možnost shlédnout také trénink ruského reprezentačního týmu a navštívit speciální zóny hokejové arény, které nejsou veřejnosti běžně přístupné (tréninková zóna, centrum pro média, prostor pro rozhovory s hráči, šatny). Na památku si děti odnesly tematické dárky, zúčastnily se soutěží o ceny, fotily se s maskoty a zahrály si Air hockey a Box hockey přímo ve ŠKODA fanzóně. Mnoho z dětí z SOS dětských vesniček bylo v Moskvě poprvé, a tak byl pro ně výlet ještě o něco víc vzrušující.

Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji je právě v plném proudu, ŠKODA tak pokračuje ve svých aktivitách v rámci společenské odpovědnosti jako oficiální hlavní sponzor této akce. Automobilka děti pozvala na šampionát, aby jim umožnila zažít, jak vypadá sport na světové úrovni. Přes 70 dětí dostalo příležitost zažít opravdové utkání Mistrovství světa IIHF.

Spolupráce ŠKODA AUTO Rusko s SOS dětskými vesničkami začala v roce 2011. Jedná se o největší charitativní organizaci na světě, která pomáhá osiřelým dětem a dospívajícím ze sociálně znevýhodněných rodin. ŠKODA AUTO Rusko také aktivně podporuje mládežnický sport. ‚ŠKODA Pohár mládeže v ledním hokeji‘ patří k největším událostem na národní úrovni, která společnosti dává možnost neocenitelným způsobem přispívat k popularizaci sportu mezi menšími a dospívajícími dětmi.

Společenská odpovědnost (CSR) je zároveň nedílnou součástí firemní strategie značky. Globální CSR strategie stojí na čtyřech hlavních pilířích: dopravní bezpečnost, podpora technického vzdělávání, bezbariérová mobilita a podpora sociálně znevýhodněných dětí. Již v loňském roce, kdy se Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji konalo na domácím trhu společnosti ŠKODA AUTO v České republice, pozvala česká automobilka děti z dětských domovů na utkání šampionátu v rámci projektu ‚ROZJEDU TO!‘ Nadace Terezy Maxové. Ten se zaměřuje zejména na znevýhodněné děti ve věku 11 až 15 let, zlepšování jejich učebních návyků a zvyšování jejich motivace ke vzdělávání.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient