Společnost Cambium Networks představila technologii cnMEDUSA

Společnost Cambium Networks představila technologii cnMEDUSA(TM), masivní MIMO (Multi-User) technologii první svého druhu v širokopásmové bezdrátové platformě PMP 450

Znásobený výkon a zvýšená účinnost využití spektra umožní síťovým operátorům nabízet internetové připojení podobné 5G značně vyššímu počtu obyvatel a eliminovat digitální propast –

Společnost Cambium Networks(TM), přední světový poskytovatel bezdrátových širokopásmových řešení, dnes představila první produkt obsahující technologii cnMedusaTM, platformu PMP 450m. cnMedusa umožní síťovým operátorům nabízet připojení s rychlostí podobnou 5G, která převyšuje rychlost kabelového připojení a DSL a zároveň umožňuje průchodnost dat srovnatelnou s vláknem. Potřeba inovací je diktována zákaznickou poptávkou po streamingových médiích, jako je NetflixTM, potřebou symetrického přenosu dat, který vyžadují cloudové služby, a nabídkou poskytovatelských smluv na vyšší přenosový výkon.

Logo – http://photos.prnewswire.com/prnh/20140613/117974

cnMedusa od společnosti Cambium je první komerčně dostupnou platformou pro širokopásmové bezdrátové připojení s technologií připojení většího počtu uživatelů MU-MIMO (Multi-User, multiple-input multiple-output). Integrovaná anténní soustava 14×14 převyšuje jak výkon soustavy 802.11AC Wave 2, tak plánovanou implementaci LTE-A 8×8 a přináší možnost podpory až sedmi poskytovatelských řetězců najednou. Bezprecedentní účinnost využití spektra platformou PMP 450m s technologií cnMedusa umožňuje poskytovatelům bezdrátového připojení nabízet stávajícím uživatelům služby „triple play“ a připojovat nové zákazníky bez potřeby dodatečného vzácného a drahého spektra.

MU-MIMO technologie cnMedusa, která byla vytvořena během tří let v laboratořích společnosti Cambium, nabízí trojnásobné až čtyřnásobné zvýšení výkonu sítě a průlomovou spektrální účinnost bezdrátové širokopásmové platformy PMP 450 ověřené v terénu, řízené z cloudu pomocí jediné konzole řízené.

„cnMedusa nám umožní nabízet služby ultrarychlého širokopásmového připojení za konkurenční ceny, při venkovním využití, kterého jsme dříve nemohli dosáhnout,“uvedl Luca Spada, prezident a generální ředitel společnosti Eolo SpA. „MU- MIMO technologie v platformě PMP 450m nám umožňuje rozšiřovat stávající využití při stejném spektru a se stejným zařízením uživatelů, přičemž stávajícím zákazníkům zvýšíme průchodnost dat díky širokopásmovému připojení, které také umožní další rozšíření sítě.“

Hlavní funkce MU-MIMO technologie cnMedusa v platformě PMP 450m:

• 3-4násobné zvýšení výkonu, s rychlostí překračující 400 Mbps na frekvenčním pásmu 20 MHz

• Účinnost využití spektra, která je v oboru špičková a nabízí přes 20 bitů za sekundu na 1 Hz (bps/Hz), a v případě konfigurací opětovného využití frekvence více než 40 bps/Hz.

• Plně integrovaná anténní soustava, která snižuje kapitálové náklady a výdaje operátorů spojené s instalací vysílacích věží a opakovanými poplatky.

• Z důvodu ochrany investic do síťového zařízení spolupracuje se stávajícími moduly PMP 450 uživatelů, avšak při dramatickém zvýšení výkonu pouhou změnou přístupového bodu.

„Zavedení technologie cnMedusa označuje významnou změnu způsobu připojení uživatelů k internetu: bezdrátové sítě se stávají rychlejšími než pevná připojení,“uvedl Atul Bhatnagar, prezident a generální ředitel společnosti Cambium Networks.„Technologie MU MIMO umožňuje operátorům širokopásmových bezdrátových sítí nabízet služby za konkurenční ceny, škálovatelnost a výhody dosahu, obzvláště v tradičně zanedbávaných oblastech, to vše s rychlostí a spolehlivostí, která převyšuje pevná připojení. Tato schopnost umožňuje lidem z téměř jakékoliv lokality užívat plný mediální obsahu, jaký očekávají, dokonce v málo zalidněných a méně přístupných oblastech světa.“

cnMedusa je nyní dostupná u distributorů Cambium Networks.

O společnosti Cambium Networks:

Cambium Networks je přední světový poskytovatel bezdrátových širokopásmových řešení, které propojují nespojitelné – lidi, místa a věci. Prostřednictvím svého širokého portfolia spolehlivých, škálovatelných a bezpečných širokopásmových platforem point-to-point (PTP), point-to-multipoint (PMP) a WiFi společnost Cambium Networks umožňuje všem poskytovatelům služeb, firmám, vládním a vojenským agenturám, naftovým, plynařským společnostem a poskytovatelům veřejně prospěšných služeb, poskytovatelům internetových služeb a sítím veřejné bezpečnosti vybudovat silné a snadno udržitelné komunikační sítě. Společnost má v současné době přes pět milionů přístupových a páteřních (backhaul) rádiových antén, které se využívají v tisících náročných sítí ve více než 150 zemích. Společnost Cambium Networks má sídlo u Chicaga, její centra výzkumu a vývoje se nacházejí ve Spojeném království a v Indii a tato společnost poskytuje své služby řadě důvěryhodných globálních distributorů. Další informace najdete na: www.cambiumnetworks.com awww.connectingtheunconnected.org.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient