Společnost Clarivate Analytics jmenovala nejvíce citované výzkumné pracovníky roku 2016

Společnost Clarivate Analytics, dříve pobočka duševního vlastnictví a vědy společnosti Thomson Reuters, dnes oznámila své výroční publikování nejvíce citovaných výzkumných pracovníků. Seznam je analýzou citací uvádějící vědce – jak byli určeni jejich spolupracujícími výzkumnými pracovníky – jejichž výzkum měl významný celosvětový dopad na jejich příslušná odvětví.

Více než 3000 výzkumných pracovníků v 21 odvětvích věd, včetně sociálních věd, bylo vybráno na základě několika vysoce citovaných periodik, které vydávali během 11 let od ledna 2004 do prosince 2014. Metodika, která určuje, kdo je kdo mezi výzkumnými pracovníky, využívá údaje a analýzu prováděnou bibliometrickými experty ze společnosti Clarivate Analytics. Využívá InCitesTM Essential Science IndicatorsSM, což je přední světová webová platforma pro vědeckou analýzu a jedinečná kompilace vědecké metriky výkonu a údajů o trendech, založená na počtech akademických publikací v periodikách a údajích o citacích z Web of ScienceTM, což je prvotřídní webové prostředí pro vědecký a akademický výzkum s nejpřesnějšími normalizovanými počty citací, které jsou k dispozici.

Údaje o vysoce citovaných výzkumných pracovnících ze společnosti Clarivate Analytics tvoří klíčovou součást Akademického řazení světových univerzit, což je jeden z nejstarších a nejvlivnějších průzkumů nejlepších univerzit na světě (http://www.shanghairanking.com/index.html). Bibliometrik a sociolog vědy Lutz Bornmann z divize pro vědu a inovační studie v rámci společnosti Max Planck v Mnichově v Německu řekl: „V kvantitativním vyhodnocení výzkumu stěží existuje jiná volně dostupná databáze, která může vyjadřovat vysokou reputaci výzkumných pracovníků podobným způsobem jako tento seznam vysoce citovaných výzkumných pracovníků.“

„To je přesně tento typ uznání kolegů, ve formě citací uváděných a zakořeněných v kolektivních a objektivních názorech expertů na poli vědy, díky němuž je dosažení statutu vysoce citovaného výzkumného pracovníka smysluplné,“ uvedla Jessica Turner, globální výkonná ředitelka a vedoucí akademické obce v rámci společnosti Clarivate Analytics. „Jsme hrdí na to, že náš seznam vysoce citovaných výzkumných pracovníků si získal globální respekt v akademické a vědecké komunitě a má potenciál představit nové příležitosti pro kariérní postup, nábor a zařazení do instituce.“

Celý seznam vysoce citovaných výzkumných pracovníků 2016 lze vidět na: http://hcr.stateofinnovation.thomsonreuters.com

Clarivate Analytics

ClarivateTM Analytics urychluje tempo inovací tím, že poskytuje důvěryhodné pohledy a analýzu pro zákazníky na celém světě a umožňuje jim prozkoumat, chránit a komercializovat nové nápady rychleji. Jako dřívější pobočka pro duševní vlastnictví a vědu společnosti Thomson Reuters pomáháme našim zákazníkům po více než 60 let. Nyní jako nezávislá společnost s více než 4000 zaměstnanci, působící ve více než 100 zemích na celém světě, jsme nadále profesionální, objektivní a agilní. Pro více informací nás prosím navštivte na Clarivate.com.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient