American Capital Energy & Infrastructure oznámila prodej čtyř energetických investic

Společnost American Capital Energy & Infrastructure (dále jako „ACEI“ nebo „Společnost“) dnes oznámila, že ukončila všechny své energetické investice, do kterých investovala déle než tři roky. Očekává se, že prodej těchto investic vygeneruje roční úročenou mírou výnosnosti 18,1% a zhodnocení investovaného kapitálu 1,32x, po vyrovnání krátkodobých odročených plateb, které by měly být realizovány. Tyto investice měly váženou průměrnou dobu držení kratší než 16 měsíců a přinesou úhrnné výnosy ve výši 108,6 milionu USD.

Ukončené portfolio společnosti ACEI sestávalo z podílů ve společnostech Azura Power Holdings Ltd. („Azura“), BMR Energy LLC („BMR“) a na projektech Taiba Ndiaye Wind Project a PT Arkora Hydro („Arkora“). Podíl ACEI ve společnosti Azura, většinového akcionáře Azura-Edo IPP, projektu elektrárny o výkonu 1 500 MW budované v Edo State v Nigérii byl prodán společnosti Actis, která je globálním investorem. Navíc společnost Lekela Power patřící do portfolia společnosti Actis nabyla práva společnosti ACEI na partnerskou výstavbu a výhradní právo investic do energetického projektu Taiba Ndiaye Wind v Senegalu o výkonu 158 MW. Společnost ACEI prodala své investice do společnosti BMR, která provozuje projekt větrné elektrárny o výkonu 36 MW na Jamajce, dceřiné společnosti skupiny Virgin Group. Podíl na projektu PT Arkora Hydro, developera a provozovatele portfolia deseti vodních mini elektráren v Indonésii o celkovém výkonu 84 MW, byl prodán investorům, kteří jsou propojeni s většinovými vlastníky.

Pan Paul Hanrahan, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti ACEI, uvedl: „Prodej čtyř projektů, do kterých společnost ACEI v posledních třech letech investovala, potvrzuje názor, že vznikající trhy mají obrovský potenciál. Přestože jsme museli ukončit tyto investice daleko dříve, než jsme plánovali, návratnost byla vysoká. Naším cílem vždy byla podpora oblastí světa, které mají naléhavou potřebu investic do infrastruktury. Chtěli jsme také ukázat, že tyto investice nejen pomáhají místní ekonomice, ale mohou být také bezpečnou a lukrativní investicí pro investory. Jsem přesvědčen, že naše výsledky potvrdí správnost tohoto modelu a jsem nezměrně pyšný na to, čeho společnost ACEI dosáhla.“

Tato tisková zpráva obsahuje výhledová prohlášení. Prohlášení týkající se očekávaných výsledků společnosti American Capital Energy & Infrastructure a jejích dceřiných společností podléhají různým faktorům a nejistotám, včetně nejistot spojených s načasováním uzavírání transakcí, změn úrokových sazeb, dostupnosti obchodů, změn místních, národních a mezinárodních ekonomických podmínek nebo změn podmínek v průmyslových odvětvích, do kterých společnost American Capital Energy & Infrastructure vložila své investice.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient