Společnost Microsoft omezuje činnosti s hardwarem chytrých telefonů

Microsoft

Společnost Microsoft oznámila omezení obchodní činnosti s hardwarem chytrých telefonů

Ve středu společnost Microsoft Corp. oznámila své plány omezit svoji obchodní činnost s hardwarem chytrých telefonů, který se dotkne 1 850 pracovních míst. V důsledku toho společnost zaznamená náklady na snižování stavů a restrukturalizaci ve výši cca 950 milionů USD, z čehož bude cca 200 milionů USD určeno na odstupné propuštěným zaměstnancům.

„Zaměřujeme své snahy v oblasti telefonů, kde se odlišujeme — s firmami, které si cení bezpečnosti, snadnosti použití a naší schopnosti v oblasti Continua, a dále na zákazníky, kteří oceňují totéž,“ uvedl Satya Nadella, výkonný ředitel společnosti Microsoft. „Budeme nadále inovovat napříč přístroji a v našich cloudových službách napříč všemi mobilními platformami.“

Společnost Microsoft očekává, že to povede ke zrušení cca 1 350 pracovních míst ve společnosti Microsoft Mobile Oy ve Finsku a také dalších 500 pracovních míst na celém světě. Zaměstnanci pracující pro společnost Microsoft Oy, což je samostatná prodejní dceřiná společnost Microsoft se sídlem v Espoo, nebudou cílem plánovaného snižování stavů.

V důsledku této akce společnost Microsoft zaznamená změnu ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2016, kdy se budou snižovat aktiva v segmentu More Personal Computing, což souvisejí s těmito rozhodnutími ohledně telefonů.

Akce spojené s dnešním oznámením mají být z velké části dokončeny do konce kalendářního měsíce a plně dokončeny v červenci 2017, což je konec příštího fiskálního roku společnosti.

Více informací o těchto nákladech bude k dispozici v oznámení o výnosech společnosti Microsoft za čtvrté čtvrtletí dne 19. července 2016 a ve výroční zprávě společnosti za rok 2016 na formuláři 10-K.

Microsoft (Nasdaq „MSFT“ @microsoft) je přední společností v oblasti platformy a produktivity pro svět, kde je mobil na prvním místě, cloud na prvním místě, a jejím posláním je posilovat každou osobu a každou organizaci na světě, aby dosáhla výš.

Poznámka o výrocích o budoucnosti

Určitá prohlášení v této tiskové zprávě, která nejsou čistě historickými informacemi, obsahují odhady, vyhlídky, prohlášení týkající se našich obchodních plánů, cílů a očekávaných provozních výsledků a předpokladů, na kterých jsou tato prohlášení založena, jsou „výroky o budoucnosti“ ve smyslu zákona o reformě vedení soudních sporů týkajících se soukromých cenných papírů z roku 1995, § 27, odst. A) zákona o cenných papírech z roku 1933 a § 21, odst. E) zákona o burze cenných papírů z roku 1934. Tyto výroky o budoucnosti se obecně poznají podle slov „věřit,“ „projekt“, „očekávat“, „předpokládat“, „odhadovat“, „zamýšlet“, „strategie“, „budoucnost“, „příležitost“, „plán“, „možná“, „mělo by“, „bude“, „bylo by“, „stane se“, „bude pokračovat“, „pravděpodobně povede“ a podobné výrazy. Výroky o budoucnosti jsou založeny na současných očekáváních a předpokladech podléhajících rizikům a nejistotám, které mohou způsobit, že se současné výsledky budou zásadním způsobem lišit od výroků o budoucnosti. Detailní diskuse o rizikách a nejistotách, které by mohly způsobit, že se současné výsledky budou zásadním způsobem lišit od výroků o budoucnosti, je obsažena v kapitole s názvem „Rizikové faktory“ našich formulářů 10-K a 10-Q. Nebereme na sebe žádný závazek, že budeme aktualizovat jakékoliv výroky o budoucnosti, ať už v důsledku nových informací, budoucích událostí či z jiných důvodů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient