Společnosti Taisys přiznány patenty na její tenké SIM karty

Čínský soud přiznal společnosti Taisys patenty na její tenké SIM karty a položil tak pevný základ pro jejich globalizaci

Společnost Taisys Technologies, se sídlem na Tchaj-wanu, vyhrála spor týkající se patentů pro jejich tenké SIM karty u Čínského nejvyššího soudu v Pekingu v Číně.

Společnost Taisys Technologies je poskytovatelem mezinárodní telekomunikace a finančních služeb, který celosvětově poskytuje své služby s přidanou hodnotou prostřednictvím své technologie tenkých SIM karet. V Číně využívá k mobilnímu bankovnictví tenké SIM karty Taisys 15 milionů uživatelů.

Patenty společnosti Taisys byly v roce 2011 napadeny dvěma společnostmi, včetně společnosti Watchdata, jednoho z nejstarších a největších poskytovatelů SIM karet v Číně.

Po dvouletém sporu, v říjnu 2013, rozhodl čínský lidový soud v Pekingu v Číně o platnosti patentů společnosti Taisys v Číně.

V lednu 2014 bylo podáno odvolání k Čínskému nejvyššímu soudu pro opětovné posouzení rozsudku.

Nakonec v květnu 2016 Čínský nejvyšší soud potvrdil rozsudek a uznal platnost patentu společnosti Taisys.

Tento patent byl přiznán v prosinci roku 2005 a schválen patentovou examinační komisí SIPO v dubnu 2009. Toto vítězství, spolu s dalšími patenty ve 47 zemích, pomůže společnosti Taisys v dalším rozšíření její mezinárodní působnosti.

Jason Ho, předseda společnosti Taisys Technologies, zdůraznil: „Tento patent je základem inovací společnosti Taisys v oblasti chytrých karet a eSIM technologie. Zprovozněné služby zahrnují kartu slimduet, úsporné řešení předplatného pro mezinárodní cestující, SIMoME a SIMoME pay, platformu mobilního bankovnictví a platformu WuKong pro poskytovatele telekomunikačních služeb. Z hlediska globální expanze společnost Taisys rozšířila svou působnost o indický subkontinent a Afriku.“

V Keni je Taisys ve spolupráci se společností Equitel jediným poskytovatelem mobilního bankovnictví s tenkými SIM kartami, který je schválen keňskou vládou.

Společnost Equitel, dceřiná společnost banky Equity Bank, získala nedávno dotaci 1 miliardu keňských šilinků od nadace MasterCard Foundation za inovace na bázi technologií společnosti Taisys na podporu rozvoje finančních služeb v odlehlých oblastech Keni.

V Indii vytvořila společnost Taisys partnerství s bankou Yes Bank, největší indickou bankou Greenfield, a v rámci finančního začleňování zavedla možnost plateb kartami SIM. Wafer YES PAYMENTS je napojen na předplacenou elektronickou peněženku Prepaid Wallet, která může být uživatelem dotována za účelem provádění různých typů transakcí. Tyto transakce jsou při komunikaci se servery banky prováděny s využitím patentované technologie šifrovaných SMS.

Indická platební společnost National Payment Corporation of India spolupracuje s Taisys také na vybudování společné platformy pro poskytování mobilního bankovnictví pro ostatní banky.

Více o společnosti Taisys ( http://www.taisys.com/index )

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient