TES VSETÍN oznámil plány pro rok 2016

TES VSETÍN oznámil plány pro rok 2016

TES VSETÍN, lídr na trhu generátorů pro malé vodní elektrárny, dodavatel komponentů pro elektrické točivé stroje a průmyslové automatizace, oznámil své plány pro rok 2016.

TES VSETÍN plánuje pro rok 2016 navýšení tržeb o více než 12%.

„Do roku 2016 startujeme s velkým optimismem, který není postavený na očekávání štěstěny, ale tvrdé práci všech zaměstnanců. Podle výhledu na první čtvrtletí předpokládáme, že skutečnost v tomto období přesáhne naše očekávání a dosažené tržby budou vyšší než plánované. Největším příspěvkem jsou zakázky v oblasti servisu elektromotorů pro rafinérie, komponenty pro lodní motory a generátory pro ruský trh. Tato skutečnost nám potvrzuje, že rozšíření koncentrace na nové tržní segmenty v roce 2015 bylo správné,“ uvedl generální ředitel společnosti David Bečvář.

TES VSETÍN investuje do budoucnosti.

V letošním roce TES čekají nejméně tři významné události z hlediska uvedení nových výrobků na trh. První z nich je dodávka prototypového motoru pro významného výrobce lanových drah s tržním potenciálem přesahujícím 100 mil. Kč ročně. Druhým významným počinem je tzv. Cold Test pro významného výrobce osobních automobilů, což je ekologická technologie umožňující zkoušení spalovacích motorů bez nastartování. Třetí významnou událostí pak bude podpis zakázky na vývoj a výrobu generátorů pro kanadského zákazníka. Hodnota této zakázky přesáhne 60 mil. Kč a půjde o dodávku zatím největších generátorů z produkce TES. Expanze na trh elektrických strojů by nebyla možná bez investic do nejnovějších testovacích technologií soustředěných v našem novém Prototypovém centru.

„Naše investice do rozvoje prodejní sítě se vyplácí. Více než 80% tržeb TESu nyní pochází z exportů do více než 30ti zemí světa v porovnání s několika evropskými trhy před pěti lety. Jedním z nejdůležitějších trhů je pro nás dnes Severní Amerika,“zdůraznil Bečvář.

Minulý rok dokončil TES dvouletý projekt modularizace výroby elektrických strojů. Výsledkem projektu je nejmodernější produktová řada s názvem Nextgen, jejímž hlavním přínosem je kratší doba dodání na trh a optimalizované využití materiálů.

Velmi dobře se dařilo divizi průmyslové automatizace obsluhující automobilový průmysl, která dosáhla rekordních tržeb ve výši 260 mil. Kč, a tím přesáhla plánované tržby o více než 25%.

„V roce 2015 jsme pracovali na optimalizaci našich procesů a akvizici zákazníků z jiných průmyslových odvětví jako jsou např. dodavatelé záložních zdrojů energie pro datová centra a rozšíření dodávek pro zákazníky v růstových segmentech trhu jako jsou větrné elektrárny. Celkově se nám v uvedených oblastech v roce 2016 oproti roku 2015 povede zvýšit tržby o více než 200 mil. Kč. Výsledkem optimalizace procesů pak bylo snížení potřeby pracovního kapitálu s pozitivním dopadem do CF ve výši 90 mil. Kč,“ říká Bečvář.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient