Top rezidence POMEZÍ – mezinárodní architektonický workshop – výstava zahájena

Společnost KKCG Real Estate ve spolupráci s městskou částí Praha 5 připravila výstavu pod názvem „MEZINÁRODNÍ ARCHITEKTONICKÝ WORKSHOP – TOP REZIDENCE POMEZÍ“. V prostorách Malé výstavní síně Úřadu MČ Praha 5, Štefánikova 15, byla za účasti zástupců MČ Praha 5 v čele se starostou MUDr. Radkem Klímou, zástupců KKCG Real Estate Petra Pujmana, Patrika Skály a Otty Kovala, dále architektů vítězných návrhů a dotčené veřejnosti, zahájena výstava, která se věnuje výsledkům mezinárodního architektonického workshopu a prezentaci vítězného urbanistického řešení území Pomezí, Praha 5 – Košíře. Výstava bude přístupná do 31. ledna 2017.

Společnost KKCG Real Estate se v roli developera a vlastníka stavebního pozemku v katastrálním území Praha 5 – Košíře rozhodla uspořádat mezinárodní architektonický workshop, jehož cílem byl výběr nejlepších návrhů pro realizaci nové výstavby bytových domů a vilové zástavby.

„Naším cílem, jako odpovědného investora, je snaha o maximální komunikaci s městskou částí a se sousedy, kterých se výstavba přímo dotýká,“ vysvětluje Petr Pujman, generální ředitel společnosti KKCG Real Estate. „Při realizaci projektů jsou pro nás klíčové vždy tři aspekty – nejlepší urbanistické řešení, design a funkční architektura v duchu zásad trvale udržitelného rozvoje. Tyto důvody nás vedly k uspořádání workshopu s vybranými zahraničními i českými ateliéry. Do workshopu jsme pozvali i veřejnost resp. budoucí sousedy a zástupce městské části, kterou reprezentoval starosta pan Klíma. V odborné porotě přijali účast známí čeští architekti Prof. Ing. Arch. Jaroslav Šafer, Ing. Arch. Zdeněk Lukeš a Ing. Arch. Otto Dvořák,“ doplňuje Petr Pujman.

Dvoukolového workshopu, který byl vyhlášen v prosinci 2015, se zúčastnilo 12 ateliérů z pěti evropských zemí. Na konci srpna 2016 odborná porota doporučila developerovi spolupráci se třemi architektonickými studii – Bogle architects, Baumschlager Eberle Lustenau & Pavel Hnilička Architekti a majo architekti.

Hlavním vítězem, pověřeným kompletním zpracováním masterplánu celé lokality a zároveň řešením přibližně 60% jednotek, se stala Bogle architects se svým konceptem „smyčky“. Další dvě studia se budou podílet na realizaci vybraných domů takto: Baumschlager Eberle Lustenau & Pavel Hnilička Architekti budou navrhovat přibližně 35 % rodinných domů, majo architekti budou realizovat dvě výjimečné vily s názvem BUMERANG.

„Jsme rádi, že z workshopu vyšlo tolik kvalitních a zajímavých řešení. Spolupráce více architektonických studií je v České republice neobvyklá, ale již nyní vidíme, že nám do projektu přináší různorodost a pestrost,“ uzavírá Petr Pujman.

KKCG Real Estate

KKCG Real Estate je členem investiční skupiny KKCG. Byla založena v roce 2012 za účelem efektivního řízení real estate projektů skupiny. Hlavním předmětem její činnosti je komerční a rezidenční development a facility management. Společnost dále monitoruje trendy a trhy v oblasti real estate, vyhledává vhodné investiční příležitosti a poskytuje poradenskou činnost pro mateřskou společnost KKCG SE. Vize společnosti KKCG Real Estate je vytvářet trvalé hodnoty spojením genia loci s inovativní architekturou v duchu zásad udržitelného rozvoje.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient