TRADE NEWS přichází s průmyslovou revolucí

Únorové TRADE NEWS přichází se čtvrtou průmyslovou revolucí

Jak budeme muset v nejbližší době změnit své myšlení? Hrozí Evropě osud Kodaku? A jak je na tom dnešní Německo? Na tyto otázky odpovídá únorové TRADE NEWS.

Zdá se, že spojení Průmysl 4.0 brzy předběhne v četnosti zmínek tolik populární konkurenceschopnost či inovace. Čtyřka v jeho názvu je vysvětlována jako symbol čtvrté průmyslové revoluce. Co od ní máme očekávat? Jasné je, že se dotkne nás všech: podnikatelů a jejich zaměstnanců, ale také škol, žáků a studentů. V úvodním rozhovoru se TRADE NEWS ptá ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka, jak je na změny připravena Česká republika.

S předním expertem v oblasti umělé inteligence Vladimírem Maříkem hovoříme o přínosech i hrozbách spojených s kybernetizací společnosti, o úrovni našich vysokých škol, vědy a výzkumu, ale také o tom, že do budoucna bude zajímavější vyvíjet než vyrábět.

„Svět zažívá revoluční změny, které by v případě kolapsu EU ustálo z evropských zemí pouze Německo. Ani to ale není bez chyby, spíše jde o jednookého krále v říši slepců,“ konstatuje pro TRADE NEWS Jean-Pierre Lehmann, profesor mezinárodní politické ekonomie vyučující na prestižním International Institute for Management Development. Výhodou Německa je podle něj otevřenost, tedy vlastnost, která bude rozhodovat o vítězích a poražených.

Německo a Průmysl 4.0 jsou hlavními tématy prvního letošního vydání magazínu o obchodu a exportu TRADE NEWS. Do pátého ročníku vstupuje časopis s inovovaným layoutem a rozšířenými čtenářsky oblíbenými analýzami a infografikami. Jako vždy v něm najdete spoustu inspirace v podobě úspěšných podnikatelských příběhů, stálé i nové rubriky a další zajímavosti ze světového a domácího byznysu.

Dvouměsíčník TRADE NEWS vychází již pátým rokem jako magazín Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Únorové vydání má 84 stran a tištěný auditovaný náklad 8200 kusů. Magazín vydává vydavatelství ANTECOM, z jehož dílny pochází také periodika AGE a TECH EDU.

TRADE NEWS je distribuován bezúplatně top managementu a oslovuje nejen členy AMSP ČR, ale i ostatní firmy a jejich obchodní partnery i ty společnosti a instituce, které jim nabízejí své služby. Je připravován ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR, agenturou CzechTrade a dalšími institucemi podporujícími český vývoz, jako jsou například EGAP, ČEB, CzechInvest aj.

Více informací také na: http://www.itradenews.cz, http://www.tradenews.cz.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient