Verizon testuje ekosystém 5G

Verizon testuje a rozvíjí ekosystém 5G pro jeho rychlé uvedení na trh

Společnost Verizon spolu s předními světovými technologickými firmami pracuje na tom, aby se 5G stalo realitou. Probíhají předběžné testy Verizonu a jejich partnerů spolupracujících na technologii 5G, kteří inovují a testují ekosystém 5G. Společnosti Ericsson, Intel, Nokia, Samsung Electronics America, Inc. a Qualcomm intenzivně spolupracují se společností Verizon na technickém dolaďování a učinily významný pokrok při předběžných testech charakteristik technologie 5G v reálných podmínkách.

Pro shlédnutí nebo zařazení videa předběžných zkoušek Fóra technologie 5G společnosti Verizon 5G navštivte webovou stránku https://youtu.be/XFjmrzw-9EM

Partnery Fóra technologie 5G společnosti Verizon jsou společnosti ze všech oblastí telekomunikací a technologického průmyslu, včetně společností Apple, Cisco, Ericsson, Intel, LG, Nokia, Samsung, a Qualcomm. Společné Fórum technologie 5G spolupracuje na testování a rozvoji technických standardů technologie 5G. Toto fórum kromě spolupráce s předními společnostmi v oblasti komunikací a technologie obsahuje také významné investory rizikového kapitálu z východního a západního pobřeží, kteří se zaměřují na různé vznikající technologie.

„Společnost Verizon blízkou spoluprací se svými partnery pokračuje v urychlování inovací technologie 5G,“ uvedl Ed Chan, první viceprezident pro strategie technologií a plánování. „Byli jsme první, kdo v zemi zavedl technologii 4G. U technologie 5G budeme opět v popředí technologických inovací, abychom našim zákazníkům na trhu nabídli nová řešení. Naše předběžné technické testy prokazují, že technologie 5G je zde a je připravena k jejímu uvedení na trh. Vytvořili jsme několik testovacích prostředí, která představují prostředí reálná.“

Prokazatelné výsledky

Průběžné testování s partnery technologie 5G pokrývá širokou škálu možností využívání. Systémy pevné bezdrátové sítě a mobilní sítě 5G byly připojeny k páteřní síti Verizon, signály byly přenášeny mezi venkovním a vnitřním prostředím. Testování bylo prováděno jak v bytových, tak v nebytových prostorách. Tyto testy napodobují prostředí reálného světa s využitím milimetrových vlnových pásem, včetně pásem uvedených v oznámení regulátora FCC k navrhovaných normám pro spektrum 5G. Při provozu pevné bezdrátové sítě a mobilní sítě byl kladen důraz na prosazování charakteristik těchto pásem při přenosu v rozhraní mnoha gigabitů za sekundu. Latence byla při různých vzdálenostech měřena v rozmezí milisekund, přičemž poskytovala prvotřídní kvalitu videa.

Kromě jedinečných předběžných testů, které byly provedeny s každým z partnerů, byly ve všech testovacích prostředích vyhodnocovány následující parametry:

• Inovace antén pro spektra milimetrových a centimetrových vln v různých podmínkách provozu

• Tvarování paprsku, sledování paprsku, masivní technologie MIMO (Multiple Input Multiple Output) a širokopásmové spektrum (záběry 200 MHz – 1 GHz)

• Flexibilita provozu a formy antén, včetně rozměru u antén pro pásmo milimetrových vln

Společnost Verizon si dala závazek být předním představitelem této sítě a prosazovatelem technologie 5G. Technologie 5G, která se nyní vyvíjí, je základem připojení budoucnosti a centrem našeho digitálního světa. Rychlosti mnoha gigabitů za sekundu a latence pouhé milisekundy poskytne bezdrátovému připojení výhody vlákna. Navíc bude technologie 5G schopna zvládat exponenciálně vyšší počet připojených přístrojů a napomoci tak explozi internetu věcí.

„V průběhu několika následujících měsíců plánujeme výrazné rozšíření tohoto testování. Při takto rychlých inovacích bychom chtěli rychle učinit nějaká klíčová technická rozhodnutí a koncem tohoto roku se přesunout k formě předběžného uvedení na trh a testování,“ řekl Adam Koeppe, viceprezident plánování technologie sítí, který dohlíží na prováděné technické testování. „Úzce spolupracujeme také s našimi hlavními operátory na asijských trzích, protože se velmi blížíme zavedení technologie 5G v roce 2017.“

Společnost Verizon Communications Inc. (NYSE, Nasdaq: VZ) zaměstnává celkem 177 700 pracovníků z různých oborů a v roce 2015 vygenerovala v tržbách téměř 132 miliardy USD. Verizon provozuje nejspolehlivější americkou bezdrátovou síť s celkovým počtem 112 milionů koncových uživatelů v celé zemi. Tato společnost se sídlem v New Yorku poskytuje prostřednictvím nejpokročilejší americké sítě s optickým vláknem také komunikační a zábavní služby a zajišťuje integrovaná obchodní řešení pro zákazníky na celém světě.

www.verizon.com

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient