Výhody investice do zlata

Investice do zlata,

potažmo spoření ve zlatě, je v současnosti stále častěji skloňované téma. A to nejen mezi finančními odborníky a znalci, ale již i v médiích či širší veřejnosti. Zlato fascinuje lidstvo již celá tisíciletí a nevypadá to, že by tomu mělo být v nejbližších letech, desetiletích i staletích jinak.

V historii světa se o nejpopulárnější kovový prvek Mendělejevovy periodické tabulky vedly nesčetné války především na bojištích, v současnosti se tyto boje přesouvají – naštěstí – spíše na finanční trhy. Nákup investičního zlata je působivé téma, které stojí ve středu zájmu především v případech, kdy odborníci předpovídají pokles na ekonomických trzích, neřku-li rovnou ekonomickou krizi.

Velkou výhodou zlata je totiž fakt, že si uchovává svou hodnotu i navzdory kolísání hlavních světových ekonomik. Zlato je také rozhodně bezpečnější investicí než nákup akcií nebo podílových fondů. Především v časech očekávání propadů ekonomiky nebo vysoké inflace může stabilita zlata představovat skvělý způsob, jak neztratit své bohatství.

Jelikož jsou zlato a jeho hodnota výrazně vázány na americký dolar, má pro české zájemce o zlaté cihly a zlaté slitky přínos i v případě, že tato měna posiluje (nebo naopak česká koruna klesá) – s tím pak jde ruku v ruce i posilování hodnoty lesklého kovu.

Dalším nesporným plusem je fyzičnost zlata – člověk má část svého bohatství přímo ve svých rukách (nebo ještě spíše v trezoru), ne jen v podobě elektronických čísel v rámci internetového bankovnictví a na kartě k běžnému účtu.

Ohromnou předností je i likvidita zlata. Dá se totiž prodávat v mnoha speciálních obchodech – v případě nouze ovšem také často v klasických zlatnictvích. Oproti cenným papírům se u něj nemůže stát, že v případě zkrachování společnosti, která vám je prodala, ztrácí na hodnotě. Nikoliv. Zlato prostě prodáte kdekoliv jinde.

Dejte však pozor na to, kde nakoupit zlato – a vybírejte dodavatele s praxí a co nejlepší pověstí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient