Waves Audio spouští Nx Head Tracker prostřednictvím kampaně na Kickstarteru

Waves Audio spouští Nx Head Tracker prostřednictvím kampaně na Kickstarteru s cílem proměnit imerzivní 3D audio zážitek v realitu

Na začátku tohoto roku představila společnost Waves Audio průlomovou softwarovou technologii Nx, která umožňuje panoramatické zobrazení zvuku pomocí stereo sluchátek, čímž se naskýtají nové příležitosti pro její využití v oblasti virtuální reality, rozšířené reality, 3D mixu zvuku a mnoha dalších oblastech.Waves Audio

Waves Nx umožňuje uživatelům slyšet přirozené hloubky, přirozené odrazy a panoramatické snímání jako z reproduktorů ve fyzickém prostoru, avšak prostřednictvím sluchátek. Díky Waves Nx lze poslouchat hudbu, filmy i hry revolučním způsobem, jelikož dosahují nových rozměrů imerzivní 3D reality – a to vše se odehrává uvnitř sluchátek, které již máte doma. Společnost Waves se rozhodla dále rozvíjet svoji technologii Nx prostřednictvím důrazu na výzkum a vývoj. Nyní se Waves obrací na audio komunitu, aby se zapojila prostřednictvím kampaně na Kickstarteru, která začíná 22. června. Pomocí Kickstarteru se mohou audio nadšenci chopit příležitosti získat v této revoluční sadě nástrojů včas vlastní podíl. Pokud byste se chtěli ke kampani připojit, navštivte, prosím: http://waves.com/kickstarter.

 

 

Waves je nositelem ocenění Technical GRAMMY® Award a předním světovým vývojářem zvukových technologií DSP. Více než dvacet let je společnost Waves průkopníkem ve vývoji algoritmů zpracovávajících psycho-akustické signály za využití špičkových znalostí o lidském sluchu a vnímání s cílem radikálně zlepšit kvalitu vnímaného zvuku.

Vnímání prostorového zvuku je komplexním fenoménem. Kombinuje v sobě interakce mezi akustickými zvukovými vlnami a místností či prostorem, interakci mezi zvukovými vlnami a fyzickými pohyby naší hlavy a uší, reakci našeho středního a vnitřního ucha a sluchového nervu a v neposlední řadě rozeznávání a interpretace akustické krajiny naším mozkem.

Vnímání zvuku prostřednictvím sluchátek představuje zcela odlišnou zkušenost. Waves Nx překonává tuto doposud existující propast tím, že ve sluchátkách opětovně vytváří sluchové impulzy, které se k našim uším dostanou ve skutečném světě. Jedním ze způsobů, jak toho dosahuje, je sledováním pozice hlavy uživatele a nastavováním zvuku do takové polohy v jeho sluchátkách, aby byla shodná se způsobem, jakým by uživatel zvuk slyšel v reálném světě. Waves Nx sleduje skutečné pohyby hlavy uživatele a odráží i ty nejjemnější nuance, které vytváří reálný, dynamický a proměnlivý smyslový zážitek – přičemž vhodně rozkládá zvuk do pravého a levého sluchátka tak, aby simuloval pohyb prostřednictvím trojrozměrného zvukového prostoru.

Společnost Waves nedávno úspěšně uvedla na trh svůj první produkt v rodině Nx – zásuvný modul Nx Virtual Mix Room, tedy nástroj pro „virtuální monitorování“, které ve sluchátkách reprodukuje ideální akustiku špičkového nahrávacího studia, čímž umožňuje zvukovým profesionálům činit lepší rozhodnutí ohledně mixu zvuku a nahrávání při použití sluchátek. Od svého představení se zásuvnému modulu Nx Virtual Mix Room dostalo jednohlasného uznání. Další nástroj z řady technologie Nx, který přijde na trh (očekávané uvedení v září), je Nx Head Tracker. Tento malý nástroj Bluetooth, který lze připevnit k jakýmkoliv sluchátkům, sleduje pohyby hlavy uživatele a komunikuje se softwarem Nx. Nx Head Tracker lze používat společně se zásuvným modulem Nx Virtual Mix Room či aplikací Waves Nx application, jež bude brzy uvedena na trh a umožní všem spotřebitelům zažít 3D zvuk na svých počítačích a mobilních zařízeních. Za pomoci audio komunity prostřednictvím kampaně na Kickstarteru bude moci společnost Waves rozšířit svůj rozvoj technologie Nx s cílem zesílit lidské smysly a změnit způsob, jakým všichni svět slyšíme.

Seznam výhod plynoucích z podpory technologie Nx naleznete na:http://waves.com/kickstarter.

Odkaz na video: http://youtu.be/iwIr_4pczXs

Více informací naleznete na: http://waves.com.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient