Žemličková vystavuje své černobílé obrazy v Mánesu

Michaela Žemličková

Žemličková vystavuje své černobílé obrazy v Mánesu

Její obrazy má řada celebrit, teď Michaela Žemličková vystavuje své černobílé obrazy v Mánesu!

Michaela Žemličková maluje černou tuší na bílý podklad či bílou tuší na černý. Její obrazy „jedním tahem“ má řada českých celebrit a teď lze její díla spatřit v nově zrekonstruovaném a unikátním prostoru Art Restaurant Mánes v Praze, kde se konala i velkolepá vernisáž prodejní výstavy. Na ni přišla řada významných hostí – od lidí ze světa šoubyznysu, přes vědce a byznysmeny. Pozvání přijal i přední kytarový virtuóz Lubomír Brabec, který také zahrál dvě skladby.

Portréty obrazů Michaely Žemličkové, jenž je autorkou také Pamětního listu Prahy, visí v domácnostech například Lucie Bílé, Jaroslava Duška, Josefa Vágnera, Radky Kovaříkové, Petry Hapkové nebo nově Leoše Mareše. Obraz vlastní i zpěvačka Petra Janů či ředitel Obecního domu Vlastimil Ježek.

Žemličková představila v historických prostorách Mánesu, které nejsou klasicky galerijní, ale navštěvují je stovky lidí, průřez své tvorby – od portrétů, aktů, přes golfovou či automobilovou tématiku, až přes unikátní Klíč Prahy, tedy soubor památek „položených“ na velkém klíči.

„Řada lidí se mě ptá, jak dlouho ten jeden obraz maluji a já s nadsázkou odpovídám, že dvacet let. Protože ono to není jen o tom jednom obraze, ale o tématech, o vývoji, o soustředění, inspiraci,“ říká Michaela Žemličková, která své nápady hledá v životě okolo sebe, v různých příbězích, nebo se inspiruje jiným uměním.

Do Mánesa ji přišla podpořit například herečka a její teta Hana Čížková, ředitel Obecního domu Vlastimil Ježek, herečka a dabérka Regina Řandová, zpěvačka Petra Hapková, která má od Žemličkové obraz a bude zdobit obal její nové desky, operní diva Pavlína Senič či stylista a vizážista Kája Pavlíček.

„Jsem nesmírně ráda a chci poděkovat vedení Mánesu, že mi tuto výstavu umožnilo. Je to nádherný prostor, který má svého ducha a duši! Jsem ráda, když si mé obrazy prohlíží nejen lidé, kteří jdou cíleně za uměním, ale kteří přijdou třeba v klidu posedět, na večeři, či na společenskou akci,“ podotýká Michaela Žemličková, jež jezdí na různá sympózia, spolupracuje na charitativních projektech a kromě ČR vystavuje na Slovensku, v Rakousku, Německu, a nyní chystá Dubaj či Paříž…

„Ty obrazy jsou nádherné a tím, že jde o průřez tvorby, mohou tu lidé vidět velmi pestrou škálu děl paní Žemličkové, která ten prostor svými obrazy nějakým způsobem rozsvítila,“ podotkl manažer pražského Mánesu Jan Vrba.

„Míšiny obrazy jsou opravdu unikátní, krásné a jde z nich takový klid. Jsou vlastně nadčasové. Hodí se svým pojetím jak do klasického či historického prostoru, tak i do moderního, což o řadě jiných děl říct nelze. Jsem potěšena, že jeden z těch obrazů – můj portrét – budu mít na obalu své nové desky,“ podotkla zpěvačka, šansoniérka Petra Hapková.

„Já miluji ženy, výjevy žen v téměř všech podobách a tahle díla mne velmi zaujala. I proto jsem velmi rád a téměř bez váhání přijal nabídku autorky, zda bych zahrál právě na její další vernisáži. Jsem jejími díly nadšený,“ dodal Lubomír Brabec, jenž má už také od výtvarnice dva obrazy.

Prodejní výstava obrazů Michaely Žemličkové bude v Art Restaurant Mánes instalována nejméně do července.

FOTO: Petr Mráček a CZP Foto

Kontakt:

René Kekely

PR& mediální zastoupení

celebrity management

tel.: 724 850 690

e-mail: info@renekekely.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient