Daňař & daňová firma roku zná své výsledky

Vyrovnaná partie mezi státní a komerční sférou

Soutěž ČSOB Daňař & daňová firma roku 2015 již zná své výsledky. Téměř 100 nominovaných daňařů, 200 územních pracovišť finančních úřadů a sedm tisíc hlasujících. Laická i odborná veřejnost hlasovala prostřednictvím internetu o těch nejlepších z nejlepších v oblasti daní. V celkem osmi kategoriích obsadili vítězné příčky zástupci komerční i soukromé daňové sféry. Hlasování tohoto ročníku soutěže probíhalo od 13. listopadu do 8. ledna. Daňová veřejnost tak zvolila z nominovaných kandidátů daňovou osobnost roku 2015, největší daňové hvězdy, daňové naděje a daňovou kancelář snů. Široká veřejnost pak vybrala nejžádanějšího zaměstnavatele, nejlepšího lektora a TOP 10 nejvstřícnějších finančních úřadů a přidělila Daňový citron.

„Hlasování se zúčastnil rekordní počet hlasujících a jsem velmi rád, že soutěž má takovou odezvu nejen mezi odborníky, ale i celou veřejností,“ shrnul výsledky soutěže Petr Král, ředitel společnosti Wolters Kluwer ČR.

Vyhlášení výsledků proběhlo 11. února 2016 za účasti většiny nominovaných a řady významných osobností z daňové sféry na slavnostním večeru v hotelu International v Praze. Někteří odborníci obhájili své vítězství z minulých let, jiní získali titul poprvé.

Daňovou osobností roku 2015 za státní sféru se stala Eva Nedorostková z Odvolacího finančního ředitelství, za komerční sféru je pak osobností roku daňová poradkyně Olga Holubová.

Za největší daňovou hvězdu v oblasti daně z přidané hodnoty byl zvolen Tomáš Brandejs, v oblasti daně z příjmů právnických osob Eva Nedorostková, v kategorii daně z příjmů fyzických osob vyhrála Ditta Hlaváčková, za oblast mezinárodních daní byla zvolena Hana Skalická, daňovou hvězdou v oblasti transfer pricingu je Jiří Teichman, v kategorii fúzí a akvizic získal nejvíce hlasů Jiří Hlaváč a největší daňovou hvězdou ve správě daní za rok 2015 je Pavel Petrovic.

Největšími daňovými nadějemi se stali Tereza Köppelová z komerční sféry, Lucie Opluštilová z Finančního úřadu pro Jihomoravský kraj a Martin Štětina působící na Finančním úřadu pro hlavní město Prahu. Daňovou kancelář snů, kterou byste jistě chtěli oslovit, zvolila veřejnost takto: Tomáš Brandejs, Petr Drahoš, Marie Juříková, Eva Nedorostková, Danuše Nerudová, Lucie Opluštilová, Pavel Petrovic, Tomáš Rozehnal, Hana Skalická, Tomáš Strnadel a Václav Zíka.

Nejžádanějším zaměstnavatelem v daních se stala společnost TPA Horwath, která je jednou z předních poradenských společností v oblasti daní a auditu působících ve střední a jihovýchodní Evropě.

Nejlepším daňovým lektorem byl ve veřejném hlasování zvolen Aleš Šlosar z Finančního úřadu pro Moravskoslezský kraj.

Daňovým citronem, který odráží nejproblematičtější oblast v daních, nebo to, co byste chtěli v daňových zákonech změnit, byl pro rok 2015 zvolen nárůst daňové administrativy a povinností, který v této kategorii vystřídal loňského vítěze – nestálé právní prostředí.

TOP 10 nejvstřícnějších územních pracovišť finančních úřadů je následující (řazeno abecedně):

• Finanční úřad pro Jihočeský kraj, územní pracoviště v Českých Budějovicích,

• Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj, územní pracoviště ve Frýdku-Místku,

• Finanční úřad pro Královéhradecký kraj, územní pracoviště v Hořicích,

• Finanční úřad pro Královéhradecký kraj, územní pracoviště v Jičíně,

• Finanční úřad pro Jihomoravský kraj, územní pracoviště v Mikulově,

• Finanční úřad pro Plzeňský kraj, územní pracoviště v Plzni,

• Finanční úřad pro hlavní město Prahu, územní pracoviště pro Prahu 1,

• Finanční úřad pro Ústecký kraj, územní pracoviště v Rumburku,

• Finanční úřad pro Jihomoravský kraj, územní pracoviště ve Znojmě,

• Finanční úřad pro Kraj Vysočina, územní pracoviště ve Žďáru nad Sázavou.

Kompletní výsledková listina včetně fotografií ze slavnostního večera bude uveřejněna na stránkách soutěže http://www.danarroku.cz.

Soutěž Daňař & daňová firma roku nově pořádá nakladatelství Wolters Kluwer ČR, a. s. Vydáváme odborný obsah v elektronické i tištěné podobě a poskytujeme právní oporu mimo jiné formou právního informačního systému ASPI.

Generálním partnerem je Československá obchodní banka, a.s. „Pro ČSOB jsou malé a střední podniky velmi důležitou klientelou. Víme, jak jsou pro chod podnikání účetnictví a daně podstatné. Chceme tedy být u aktivit, které pomáhají na význam této nedílné součásti podnikání upozorňovat a oceňovat daňařské profesionály, kteří podobně jako my pomáhají podnikatelům a firmám na českém trhu úspěšně působit a růst. Dlouhodobě podporujeme soutěž ČSOB Daňař & daňová firma roku právě proto, že nám dává i možnost sdílení zkušeností z každodenního života podnikatelů a firem a vzájemně čerpat inspiraci k dalšímu vylepšení našich služeb pro daňaře i naše klienty z řad podnikatelů a firem.“ říká Michaela Lhotková, ředitelka Segmentu Firemního bankovnictví ČSOB.

Daňař & daňová firma roku je známkou společnosti Wolters Kluwer ČR, a. s.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient