Analyzátor motorů a kvality elektrické energie Fluke® 438-II

Nový analyzátor motorů a kvality elektrické energie Fluke 438-II měří parametry elektrického a mechanického výkonu elektromotorů

Analyzuje elektrický a mechanický výkon motorů v provozu bez použití mechanických snímačů za účelem prodloužení životnosti

Měření mechanické zátěže obvykle vyžaduje snímače zátěže, které mohou být drahé, nebo je není možné použít kvůli fyzickým omezením. Nový analyzátor motorů a kvality elektrické energie Fluke® 438-II pomocí speciálních inovativních algoritmů analyzuje kromě kvality třífázové elektrické energie také točivý moment, účinnost a rychlost a určí výkon systému a případné přetížení, takže není třeba používat snímače zátěže motorů.

Fotografie – http://photos.prnewswire.com/prnh/20160507/364896

Logo – http://photos.prnewswire.com/prnh/20120130/SF43337LOGO-b

Přístroj Fluke 438-II zjednodušuje analýzu výkonu a diagnostiku motorů, neboť měří elektrické a mechanické charakteristiky motorů za provozu. Analyzátor motorů a kvality elektrické energie 438-II pomocí speciálních patentovaných algoritmů měří křivky třífázového proudu a napětí, porovnává je s jmenovitými údaji a na jejich základě provede výpočet mechanického výkonu motoru. Analýza je prováděna formou jednoduchých odečtů – díky tomu je snadné měřit provozní výkon a zjistit potřebu změn, ještě než dojde k poruchám a zastavení provozu.

Analyzátor zároveň nabízí možnost měření účinnosti motoru (tj. přeměny elektrické energie na mechanický točivý moment) a mechanického výkonu v podmínkách provozní zátěže. Tato měření umožňují technikům údržby u motorů určit aktuální provozní výkon a porovnat jej se jmenovitým výkonem, aby bylo možné identifikovat přetížený či předimenzovaný motor a plýtvání energií, jenž představuje zbytečné provozní náklady.

Přístroj 438-II patří mezi třífázové analyzátory kvality elektrické energie řady Fluke 430 určené k řešení problémů v terénu a odhalování dlouhodobých trendů pro bezproblémový provoz.

Další informace o analyzátoru motorů a kvality elektrické energie Fluke 438-II naleznete na webové stránce: www.fluke.com/438

Fluke Corporation

Informace o přístrojích a aplikacích společnosti Fluke nebo o prodejci získáte u společnosti Fluke Corporation, P.O. Box 9090, Everett, WA USA 98206, call (800) 44-FLUKE (800-443-5853), fax (425) 446-5116, e-mail fluke-info@fluke.com nebo navštivte webové stránky Fluke na adrese www.fluke.com.

O společnosti Fluke

Společnost Fluke, založená v roce 1948, je významný světový výrobce kompaktních profesionálních elektronických měřicích přístrojů. Zákazníky společnosti Fluke jsou technici, konstruktéři, elektrikáři a metrologové, kteří instalují, vyhledávají poruchy a spravují průmyslové elektrické a elektronické vybavení nebo kalibrační procesy.

Fluke je registrovaná obchodní známka společnosti Fluke Corporation. Uvedené názvy existujících společností a produktů mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků. Další informace naleznete na webu společnosti Fluke.

Další informace:

Krzysztof Stoma

48 608 397 697

krzysztof.stoma@fluke.com

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient