Českomoravský štěrk získal Zlatého Permona

Českomoravský štěrk získal Zlatého Permona

V úterý 3. května 2016 převzal generální ředitel společnosti Českomoravský štěrk, a.s., Ing. Karel Lorek, cenu Zlatý Permon za rok 2015. Toto ocenění přísluší společnosti za dosažení vynikajících výsledků v oblasti bezpečnosti práce. Symbolickou sochu patrona horníků předal JUDr. Pavel Dvořák, ředitel Sekce báňské správy z Českého báňského úřadu v Praze. Slavnostního předání se dále účastnil pan JUDr. Ing. Ladislav Svoboda, ředitel kanceláře úřadu, a za Odborový svaz Stavba ČR byl přítomen Zdeněk Švehla – svazový inspektor bezpečnosti práce.

Hornické ocenění Zlatý Permon se vztahuje na subjekty podléhající dozoru Státní báňské správy. Na základě měřitelných výsledků dosažených v oblasti bezpečnosti práce jej každoročně uděluje Český báňský úřad v Praze spolu s partnery. Zřizovateli ocenění jsou Český báňský úřad a Odborový svaz Stavba. Společnost Českomoravský štěrk, a.s., zvítězila v kategorii III. – Hornická činnost prováděná povrchovým způsobem-lom, těžba písku nebo štěrkopísku.

Za získáním ceny stojí dosažení výborných výsledků v oblasti bezpečnosti práce v roce 2015. V provozovnách organizace Českomoravský štěrk, a.s., se nestal žádný smrtelný ani závažný pracovní úraz. Mezi další hodnotící kritéria patřil kromě úrazovosti také počet zameškaných pracovních směn nebo výše vytvořených finančních rezerv na sanaci a rekultivaci. Ocenění představuje pro společnost významný úspěch, udržování vysokých standardů bezpečnosti práce a zodpovědný přístup zaměstnanců k nim je jednou z jejích hlavních priorit.

„Na oblast bezpečnosti práce se velmi soustředíme. Samozřejmostí je plnění povinností vyplývajících z legislativních požadavků. Nad rámec toho však usilujeme o další zlepšování zejména v oblasti prevence a identifikace možných rizik. Apelujeme také na aktivní přístup zaměstnanců v této oblasti. V posledních letech pořádáme soutěž BOZP, ve které mají možnost zaměstnanci představit své návrhy opatření pro zvýšení bezpečnosti práce. Na základě těchto i dalších opatření se nám podařilo výrazně zlepšit bezpečnost práce a snížit úrazovost.“ uvedl generální ředitel společnosti Českomoravský štěrk, a.s., Ing. Karel Lorek. „Tuto cenu chápu jako ocenění postoje naší společnosti k důležité prioritě bezpečnosti práce. Její získání je ale zásluhou všech našich zaměstnanců, kteří s otázkami bezpečnosti přicházejí denně do styku.“

Ocenění Zlatý Permon putovalo do skupiny HeidelbergCement v České republice již v minulých letech – společnost Českomoravský štěrk, a.s., jej získala za rok 2006 a 2012 a společnost Českomoravský cement, a.s., v letech 2002 a 2011.

Kontakt:

Ing. Lukáš Volša

Českomoravský cement, a.s.

Tel.: +420 544 122 343

E-mail: lukas.volsa@cmcem.cz

www.heidelbergcement.cz

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient